Vásárlási feltételek
Vállalkozás: FARKAS SZERVIZTECHNIKA Kft.
Cím: 1051 Budapest, Arany János utca 7. II. em. 22., illetve 8600 Siófok, Kele u. 116.
Telefonszám: +36 84 510 524
E-mail cím: info@tankoljon.hu
Weboldal: https://tankolj.hu/
TARTALOMJEGYZÉK
1. A VÁLLALKOZÁS ADATAI, A TERMÉKEK ÉS SZOLGÁLTATÁSOK JELLEMZŐI 2
3. AZ ÁSZF ÉS HATÁLYA, AZ EGYEDI SZERZŐDÉS MEGKÖTÉSE. 3
4. A VÁLLALKOZÁS ÁLTAL ÉRTÉKESÍTETT TERMÉKEK ÉS NYÚJTOTT SZOLGÁLTATÁSOK. 6
4.1. A VÁLLALKOZÁS ÁLTAL ÉRTÉKESÍTETT TERMÉKEK. 6
4.2. A VÁLLALKOZÁS ÁLTAL NYÚJTOTT SZOLGÁLTATÁSOK. 7
5. A MEGRENDELÉS TELJESÍTÉSE. 8
6. AZ ÜGYFÉL KÖTELEZETTSÉGEI 10
7. A VÁLLALKOZÁS TOVÁBBI KÖTELEZETTSÉGEI 12
9. JÓTÁLLÁS ÉS FELELŐSSÉG.. 12
11. A SZERZŐDÉS MEGSZŰNÉSE ÉS MEGSZÜNTETÉSE. 14
13. KIZÁRÓLAG FOGYASZTÓVAL KÖTÖTT SZERZŐDÉSRE VONATKOZÓ RENDELKEZÉSEK. 18
1. A VÁLLALKOZÁS ADATAI, A TERMÉKEK ÉS SZOLGÁLTATÁSOK JELLEMZŐI
Az egyedi szerződésben meghatározott Szolgáltatást[S1] , illetve Terméket a https://tankolj.hu/ weboldal (továbbiakban: „Weboldal”), illetve az azon keresztül elérhető webáruház és ajánlatkérő rendszer (továbbiakban: „Webáruház”) üzemeltetője, a Vállalkozás nyújtja, illetve értékesíti. A Vállalkozás adatai a következők (továbbiakban: „Vállalkozás”):
Neve: |
|
Székhelye: |
1051 Budapest, Arany János utca 7. II. em. 22. |
Telephelye |
8600 Siófok, Kele u. 116. szám alatti telephely (továbbiakban: „Telephely”) |
Adószáma: |
11675949-2-41 |
Közösségi adószáma |
HU11675949 |
Cégjegyzék szám: |
01-09-929657 |
Nyilvántartó bíróság |
Fővárosi Törvényszék mint Cégbíróság |
Weboldal: |
https://tankolj.hu/ |
Kapcsolattartási e-mail cím: |
|
Telefonszám: |
+36 84 510 524 |
Fax szám |
+36 84 510 523 |
A Weboldal tárhelyszolgáltatója és adatai |
UNAS Online Kft. 9400 Sopron, Kőszegi út 14. unas@unas.hu +36-99/200-200 (H-P 8:00-15:30) |
A Vállalkozás termékértékesítési és szolgáltatásnyújtási tevékenységével, működésével, megrendelési és teljesítési folyamatával kapcsolatosan felmerülő bármilyen kérdése esetén a jelen pontban feltüntetett elérhetőségeken áll készséggel a megrendelői, illetve a Weboldal felhasználói rendelkezésére, ideértve telefonon vagy a Telephelyén munkanapokon [9:00 és 15:00 óra] között. Hangsúlyozandó azonban, hogy a Telephelyen történő fogadásra csak a Vállalkozással való előzetes egyeztetés alapján van lehetőség.
A Webáruház használatához kapcsolódó olyan technikai jellegű tájékoztatásokat, részletes feltételeket, melyeket jelen általános szerződési feltételek (továbbiakban: „ÁSZF”) nem tartalmaznak, a Vállalkozás a jelen pontban feltüntetett Weboldalán, illetve Webáruházában tette elérhetővé, valamint ajánlat kérése esetén az egyedi ajánlatban fejti ki részletesen (ezzel kapcsolatosan a Weboldalon elérhető ajánlatkérő felület nyújt bővebb tájékoztatást).
A Vállalkozás általi termékértékesítés, illetve szolgáltatásnyújtás jellemzői:
A Vállalkozás üzemi üzemanyagtechnikai eszközök és szerviz-, műhelyberendezések kereskedelmével foglalkozik, és kapcsolódó szolgáltatásokat nyújt[S2] , amellyel kapcsolatban a Weboldalt, illetve az annak részét képező Webáruházat üzemelteti.
A Vállalkozás termékértékesítési, valamint szolgáltatásnyújtási tevékenységét önálló foglalkozáson és gazdasági tevékenységen kívül eső célok érdekében eljáró természetes személyek (fogyasztók) és szervezetek, valamint – jelentős részben – önálló foglalkozás vagy gazdasági tevékenység érdekében eljáró természetes személyek (például: egyéni vállalkozók) és jogi személyek, egyéb szervezetek (például: gazdasági társaságok) részére is végzi. Tekintettel arra, hogy eltérő jogszabályi rendelkezések vonatkoznak a fogyasztónak, valamint a fogyasztónak nem minősülő természetes személyekre és jogi személyekre vagy egyéb szervezetekre, így a jelen ÁSZF-ben külön feltüntettük azon részeket, amelyek csak bizonyos csoportokra irányadók, illetve a jelen ÁSZF utolsó fejezetében foglaltuk össze a kizárólag fogyasztók vonatkozásában releváns rendelkezéseket, információkat.
Hangsúlyozandó, hogy amennyiben Ön mint a Vállalkozás Ügyfele Terméket vásárol a Vállalkozástól, úgy – jogszabály ezirányú kötelezően alkalmazandó rendelkezése, valamint a felek eltérő megállapodása hiányában – a Termék beépítésére, vagy bármely módosítására, átalakítására, személyre szabására, kapcsolódó szolgáltatás vagy támogatás nyújtására a Vállalkozás nem köteles.
A jelen ÁSZF, az abban feltüntetett hivatkozásokon keresztül elérhető egyéb információk és az összes egyéb, a jelen ÁSZ-ben foglaltak szerint elküldésre kerülő Megrendelés és az alapján létrejött Termék értékesítésére vagy Szolgáltatás nyújtására irányuló (egyedi) szerződés együttesen képviselik az Ön és a Vállalkozás teljes megállapodását a Weboldal, illetve a Webáruház használatára, valamint – az Ön Megrendelése és az az alapján létrejött egyedi szerződés tárgyától függően – a Termék értékesítésére, illetve a Szolgáltatás igénybevételére vonatkozóan.
· AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2018/302 RENDELETE (2018. február 28.) a belső piacon belül a vevő állampolgársága, lakóhelye vagy letelepedési helye alapján történő indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozással és a megkülönböztetés egyéb formáival szembeni fellépésről, valamint a 2006/2004/EK és az (EU) 2017/2394 rendelet, továbbá a 2009/22/EK irányelv módosításáról;
· AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet, ún. „GDPR”);
· AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 524/2013/EU RENDELETE (2013. május 21.) a fogyasztói jogviták online rendezéséről, valamint a 2006/2004/EK rendelet és a 2009/22/EK irányelv módosításáról (fogyasztói online vitarendezési rendelet);
· A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény („Ptk.”);
· Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXX. törvény;
· Az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény („Elkertv.”);
· A fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény („Fgytv.”);
· A fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet.
Felhívjuk a figyelmet arra, hogy egyes jogszabályi rendelkezések – a fentebb írtakkal összhangban – a jelen ÁSZF-ben alább írtak szerint csak egyes, meghatározott tárgyú szerződésekre vagy abban az esetben irányadóak az Ön és a Vállalkozás viszonyában, amennyiben Ön fogyasztónak minősül.
3. AZ ÁSZF ÉS HATÁLYA, AZ EGYEDI SZERZŐDÉS MEGKÖTÉSE
Jelen ÁSZF hatálya a Vállalkozás által értékesített termékekre (továbbiakban: „Termék(ek)”) és nyújtott szolgáltatásokra (továbbiakban: „Szolgáltatás(ok)”) vonatkozó valamennyi megrendelés (továbbiakban: „Megrendelés(ek)”) teljesítésére, illetve a Szolgáltatás(ok) nyújtására, Termék(ek) adásvételére ezek igénybe vevőivel, vásárlóival (a továbbiakban: „Ön” vagy „Ügyfél”) létrejött szerződések tekintetében irányadók (továbbiakban: „egyedi szerződés”), és ezen egyedi szerződések elválaszthatatlan részét képezik. Hangsúlyozandó, hogy amennyiben a Vállalkozás és az Ügyfél az adott Termék értékesítése, valamint Szolgáltatás nyújtása, illetve kapcsolódó támogatás kapcsán egymással külön megállapodást köt, úgy ezen külön megállapodás a jelen ÁSZF-ben írtakkal összhangban értelmezendő, a külön megállapodás és az ÁSZF esetleges ellentmondása esetén azonban a külön megállapodásban foglaltak tekintendők irányadónak.
Az Ügyfélnek a Termékek megvásárlásához, a Szolgáltatás(ok) igénybevételéhez, valamint Megrendelés kapcsolódó leadásához regisztrálnia és bejelentkeznie szükséges a Weboldalon keresztül, a „Regisztráció” menüpont alatti regisztrációs űrlap kitöltésével. Ennek során az Ügyfélnek meg kell adnia a választott felhasználónevét és jelszavát, vezeték- és keresztnevét vagy a regisztráló által képviselt vállalkozás, szervezet nevét, e-mail címét, a számlázási nevet és címet, valamint a szállítási nevet és címet. Az Ügyfél jogosult továbbá ezen felületen a kapcsolattartás, valamint a szállítással és számlázással kapcsolatos kérdések hatékonyabb egyeztetésének segítése érdekében telefonszámot is megadni. A regisztrációval kapcsolatosan bővebb információk a Weboldal alábbi aloldalán találhatók: [*]. Az Ügyfél regisztrációját a Vállalkozás az Ügyfél által a regisztráció során megadott e-mail címre küldött e-mailben haladéktalanul, de legkésőbb 48 órán belül visszaigazolja; az Ügyfél a visszaigazoló e-mailben található „MEGERŐSÍTÉS” hivatkozásra kattintással jogosult a regisztrációt megerősíteni. Amennyiben az Ügyfél nem erősíti meg a fentiek szerint a regisztrációját, illetve e-mail címét [10 napon[S3] ] belül, úgy a regisztráció során megadott adatokat a Vállalkozás törli a rendszeréből. Amennyiben a regisztrációt nem az Ügyfél kezdeményezte, kérjük, a fenti e-mailt tekintse tárgytalannak, illetve jogosult a Vállalkozástól a regisztráció során megadott adatai törlését kérni. Hangsúlyozandó, hogy az Ügyfél a fentiek szerinti sikeres (megerősített) regisztrációt követően jogosult a Webáruházon keresztül regisztrációs adatai megtekintésére és módosítására, Termékek, illetve Szolgáltatások Megrendelésére és a kapcsolódó kosara összeállítására, megtekintésére és módosítására.
A regisztráció elvégzését és megerősítését követően a Megrendelés menete az alábbi lépések szerint történik:
1) Az Ügyfél által megrendelni kívánt Termékek és Szolgáltatások kiválasztása a Webáruházon keresztül és a kosár tartalmának áttekintése, majd elfogadása;
2) Szállítási információk megadása, szállítási mód kiválasztás;
3) Számlázási információk megadása, fizetési mód kiválasztása;
4) A Megrendelés teljes körű áttekintése, majd az ÁSZF elfogadása esetén a Megrendelés leadása a [Megrendelem, valamint az ÁSZF-ben írtakat elfogadom, az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltakat tudomásul veszem]
A Megrendelés leadásával Ön kijelenti és szavatolja, hogy cselekvőképessége a Termék megszerzésével, illetve a Szolgáltatás igénybevételével, valamint az egyedi szerződés megkötésével kapcsolatban nem korlátozott, amennyiben pedig Ön valamely vállalkozás vagy szervezet nevében adta le Megrendelését, úgy azt is, hogy az adott vállalkozás, illetve szervezet képviseletére jogosult. Amennyiben Ön a Termék megszerzésével, illetve a Szolgáltatás igénybevételével, valamint az egyedi szerződés megkötésével kapcsolatban jogilag „cselekvőképtelennek” vagy „korlátozottan cselekvőképesnek” minősül, és önálló nyilatkozatra ezzel kapcsolatban nem jogosult, Ön köteles az érintett harmadik személyek (pl. törvényes képviselő, gondnok) beleegyezését (illetve jóváhagyását vagy hozzájárulását) a Termék megvásárlásához, illetve a Szolgáltatás igénybevételéhez, valamint a kapcsolódó egyedi szerződés megkötéséhez beszerezni. Amennyiben Ön a vonatkozó vállalkozás, illetve szervezet képviseletére nem jogosult, úgy ugyancsak köteles a vonatkozó meghatalmazás, illetve felhatalmazás megszerzéséről gondoskodni. Ilyen beleegyezés (jóváhagyás vagy hozzájárulás), illetve meghatalmazás vagy felhatalmazás hiányában a Megrendelés érvénytelennek minősülhet, amellyel kapcsolatban a Vállalkozást felelősség nem terheli, a megfelelőséget Ön és az érintett harmadik személy, illetve képviselt személy vagy szervezet köteles biztosítani.
A Vállalkozás köteles megfelelő, hatékony és hozzáférhető technikai eszközökkel biztosítani, hogy az Ügyfél az adatbeviteli hibák azonosítását és kijavítását Megrendelésének elektronikus úton való fenti elküldése előtt el tudja végezni. A Termék, illetve a Szolgáltatás megrendelésére irányuló folyamat során megadott adatok módosítására, illetve az adatbeviteli, az adatok elektronikus rögzítése során felmerülő hibák azonosítására és kijavítására az alábbi módokon nyílik lehetőség az Ügyfél számára:
- a Webáruházban a Megrendelés – fenti 4) pont szerinti – leadásáig bármely más menüpontra történő kattintással, az oldalról történő elnavigálással vagy a böngésző bezárásával bármikor megszakítható a megrendelési folyamat. Tájékoztatjuk továbbá, hogy a Megrendelés leadását a Webáruház nem teszi lehetővé a Megrendelés feldolgozásához szükséges, a fentiek szerinti 1-4) pontokban feltüntetett minimálisan szükséges adatok megadásáig, illetve lépések elvégzéséig;
-
A Megrendelés a fenti 4) pontban jelzett mezőre kattintással (azaz a Megrendelés leadásával) hatályosul. A Vállalkozás köteles az Ügyfél megrendelésének megérkezését az Ügyfél felé elektronikus úton (az Ügyfél által megadott e-mail címre) haladéktalanul visszaigazolni. Fogyasztónak minősülő Ügyfelek esetén, amennyiben e visszaigazolás az Ügyfélhez a Megrendelésének leadásától számított, legkésőbb 48 órán belül nem érkezik meg, úgy az Ügyfél mentesül ajánlati kötöttsége alól, egyéb esetekben az Ügyfél a visszaigazolás elmaradását egy munkanapon belül köteles jelezni a Vállalkozás részére, ellenben a fentebb írtak szerint leadott Megrendelés visszaigazolás hiányában is érvényesnek minősül. A Megrendelés visszaigazolása akkor tekinthető az Ügyfélhez megérkezettnek, amikor az Ügyfél számára hozzáférhetővé (így a vonatkozó e-mail fiókjában elérhetővé) válik. A Megrendelés szerint, a Termék adásvételére, valamint a Szolgáltatás nyújtására vonatkozó – elektronikus úton kötött szerződésnek minősülő – egyedi szerződés a Megrendelés Vállalkozás általi fenti visszaigazolásával, illetve – fogyasztónak nem minősülő Ügyfél esetén – a visszaigazolás esetleges (fenti jelzés hiánya melletti) elmaradása esetén a Megrendelés leadásának napján jön létre az Ügyfél és a Vállalkozás között.[S4]
Hangsúlyozandó, hogy a fentiek mellett a Vállalkozás a Weboldalon ajánlatkérő rendszert üzemeltet, ahol az Ügyfél az ajánlatkérésre vonatkozó adatok megadásával kérhet ajánlatot a Vállalkozástól. Ennek kapcsán a Vállalkozás felhívhatja az Ügyfelet, hogy a vonatkozó Termék megvásárlása, illetve Szolgáltatás igénybevétele kapcsán a Webáruházban regisztráljon, és azon keresztül adja le Megrendelését, illetve a felek külön megállapodást is köthetnek a Termék értékesítése, illetve a Szolgáltatás nyújtása kapcsán, amelyre szintén a jelen ÁSZF-ben írtak irányadók.[S5]
Ha nem weboldalon keresztül köttetik az üzlet, így ajánlatunk szóban vagy írásban történik és elfogadása rendelése is történhet szóban és írásban, e rendelésről egy összefoglaló díjbekérőt küldünk az ügyfelek részére és e letöltése alapján megköttetett az üzlet és a benne foglaltak szerint történik az utalás és a szállítás is.
A Termék adásvételére, illetve a Szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés elektronikus úton való megkötésének technikai lépéseiről az ÁSZF jelen pontjában, valamint a Webáruházban, illetve az annak Megrendelés leadásával kapcsolatos aloldalán olvashatnak bővebben az Ügyfelek.
A már leadott Megrendelések esetleges módosításáról, illetve visszavonásáról Webáruházban, illetve az annak Megrendelés leadásával kapcsolatos aloldalán olvashatnak bővebben az Ügyfelek.[S6]
A rendelések visszavonhatóak, írásban vagy a weboldalon keresztül.
Rendelés visszavonás 20% + áfa szolgáltatási összeg alapján történhet.
A Vállalkozás kizárólag Magyarországon belül biztosítja Termékek futárszolgálat útján való kiszállítását, valamint a Szolgáltatások nyújtását. A Szolgáltatás igénybevétele, valamint nyújtása, illetve a Termékek értékesítése vonatkozásában azonban – a fentieken túl – a Vállalkozás nem tesz különbséget a Szolgáltatásait igénybe vevők, illetve a Termékek vásárlóinak lakóhelye, tartózkodási helye (székhelye) vagy állampolgársága alapján.
A fentiek kapcsán tájékoztatjuk, hogy a szerződéskötés nyelve a magyar, amennyiben azonban az Ügyfél a Webáruház oldalán az angol vagy a német nyelvet állította be, és ilyen nyelven adta le a Megrendelést, úgy a szerződés nyelve – az Ügyfél beállítása szerint – az angol vagy a német lesz a jelen ÁSZF angol, illetve német nyelvű verziójában írtak szerint[S7] .
A Termék értékesítésére, illetve a Szolgáltatás nyújtására létrejött fenti egyedi szerződés kapcsán a Vállalkozás tájékoztatja az Ügyfelet, hogy a Vállalkozás és az Ügyfél között létrejött egyedi szerződés nem minősül írásba foglalt szerződésnek. A Vállalkozás az elfogadott Megrendelést és az az alapján a Vállalkozás és az Ügyfél között létrejött egyedi szerződést rögzíti (iktatja), és azt a Vállalkozás szerverén tárolja, valamint kérésre az Ügyfél rendelkezésére bocsátja az Ügyfél e-mail címére küldött elektronikus levélben vagy – az Ügyfél által kértek szerint – postai úton. Az Ügyfél által leadott Megrendelés feldolgozását, valamint a Termék kiszállítását, illetve a Szolgáltatás teljesítését ezen felül az Ügyfél a Webáruházon keresztüli fiókja útján is nyomon követheti.[S8]
A JOGSZABÁLYOKTÓL VAGY A SZOKÁSOS SZERZŐDÉSI GYAKORLATTÓL LÉNYEGESEN ELTÉRŐ ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEKRŐL TÖRTÉNŐ TÁJÉKOZTATÁS:
A jogszabályoktól vagy a szokásos szerződési gyakorlattól lényegesen eltérő általános szerződési feltételeket kiemelt és aláhúzott szövegrészek tartalmazzák jelen ÁSZF-ben.
4. A VÁLLALKOZÁS ÁLTAL ÉRTÉKESÍTETT TERMÉKEK ÉS NYÚJTOTT SZOLGÁLTATÁSOK
4.1. A VÁLLALKOZÁS ÁLTAL ÉRTÉKESÍTETT TERMÉKEK
A Vállalkozás a Webáruházon keresztül üzemanyagtechnikai eszközöket és szerviz-, műhelyberendezéseket értékesít.
A Webáruházban az Ügyfélnek lehetősége van a fenti termékek böngészésére a Webáruházban jelölt jellemzők szerint. A Termékekről bővebb információkat az adott Termékre kattintva talál. A fentieken túl, bővebb információ érdekében, kérjük vegye fel a kapcsolatot a Vállalkozással annak jelen ÁSZF-ben fentebb jelölt valamely elérhetőségén.
A Termék megvásárlása esetén az Ügyfél valamennyi esetben köteles betartani a gyártó, valamint a Vállalkozás utasításait, valamint ezek és a vonatkozó jogszabályok biztonsági és egyéb előírásait, amelyek Ügyfél általi megsértése esetén a Vállalkozás semmilyen felelősséggel nem tartozik.
Hangsúlyozzuk, hogy a Termékek Webáruházban lévő adatlapján megjelenített képek illusztrációs, bemutató célokat szolgálnak, és a valóságtól eltérést mutathatnak. Hangsúlyozandó, hogy a Termékek kapcsán a Webáruházban vagy a Weboldal más részén feltüntetett nyilvánvaló elírásokat, hibákat a Vállalkozás a Megrendelések, illetve a felek az egyedi szerződés teljesítése során figyelmen kívül hagyják. A Vállalkozás továbbá nem felelős a Terméknek, illetve bármely alkatrészének, tartozékának, dokumentációjának, vagy bármely, esetleges kapcsolódó szolgáltatás, támogatás gyártó vagy bármely más személy általi bevezetéséért, módosításáért, korlátozásáért vagy bővítéséért, illetve megszüntetéséért.
Hangsúlyozandó, hogy – a Vállalkozás és az Ügyfél közötti, ezzel ellentétes eltérő megállapodás, valamint a Vállalkozás kifejezett ezirányú, önkéntes vállalása hiányában – a Vállalkozás nem köteles a Termék beépítésére, vagy bármely módosítására, átalakítására, személyre szabására, kapcsolódó szolgáltatás vagy támogatás nyújtására. Hangsúlyozandó továbbá, hogy a Termék Ügyfél tevékenységei, egyéb termékei, szolgáltatásai tekintetében való megfelelése, a jogszerű megszerzés és a felhasználás feltételeinek Ügyfél oldalán való garantálása kapcsán a Vállalkozást nem terheli felelősség.
A Vállalkozás által értékesített Termékek egyéb jellemzőiről, és azok megszerzésének, használatának kapcsolódó feltételeiről a Weboldalon, illetve a Webáruházban találhatók bővebb információk.[S9]
4.2. A VÁLLALKOZÁS ÁLTAL NYÚJTOTT SZOLGÁLTATÁSOK
A Vállalkozás a fentiek szerinti Termékek értékesítésén túl üzemanyagtechnikai eszközökhöz és szerviz-, műhelyberendezésekhez kapcsolódó szolgáltatásokat nyújt. A Vállalkozás által nyújtott Szolgáltatásokról bővebb információkat a Webáruházban az egyes Szolgáltatások leírása alatt talál. A fentieken túl, bővebb információ érdekében, kérjük vegye fel a kapcsolatot a Vállalkozással annak jelen ÁSZF-ben fentebb jelölt valamely elérhetőségén.
Hangsúlyozzuk, hogy a Szolgáltatások Webáruházban megjelenített leírása bemutató célokat szolgál, amely a gyakorlatban a valóságtól eltérést mutathat. Hangsúlyozandó, hogy a Szolgáltatások kapcsán a Webáruházban vagy a Weboldal más részén feltüntetett nyilvánvaló elírásokat, hibákat a Vállalkozás a Megrendelések, illetve a felek az egyedi szerződés teljesítése során figyelmen kívül hagyják.
Hangsúlyozandó, hogy a Vállalkozás által nyújtott Szolgáltatásokon túl az egyes Termékek gyártói vagy azok képviselői is nyújthatnak bizonyos szolgáltatásokat vagy támogatást, amelyről bővebb információkat, tájékoztatást ezen gyártóktól, illetve képviselőiktől kaphatnak az Ügyfelek, ezekért azonban a Vállalkozás nem vállal felelősséget. Hangsúlyozandó továbbá, hogy a Szolgáltatás Ügyfél tevékenységei, termékei, szolgáltatásai tekintetében való megfelelése, a jogszerű igénybevétel és a felhasználás feltételeinek Ügyfél oldalán való garantálása kapcsán a Vállalkozást nem terheli felelősség.
A Vállalkozás által nyújtott Szolgáltatások egyéb jellemzőiről, és az igénybevétel kapcsolódó feltételeiről a Weboldalon, illetve a Webáruházban találhatók bővebb információk.[S10]
A Megrendelések teljesítésével kapcsolatban az alábbi pontokban írtak irányadók.
(1) Termékek értékesítésével kapcsolatos Megrendelések esetén
A Termékek értékesítésével kapcsolatos Megrendeléseket a Vállalkozás az Ügyfelek Megrendelés leadásakor megadott szállítási címére, az alábbi futárszolgálat partnerei útján teljesíti:
· EXPRESS ONE HUNGARY Kft. (székhely: 1239 Budapest, Európa út 12., cégjegyzékszám: 01-09-980899, adószám: 13947109-2-43, e-mail cím: ugyfelszolgalat@expressone.hu, weboldal: https://expressone.hu/);
· Big King Kft. (székhely: 7182 Závod Székely u. 116., cégjegyzékszám: 17-09-010708, adószám: 25376588-2-17, e-mail cím: info@bigkingkft.hu, weboldal: www.bigkingkft.hu)
· Saját fuvarral a fuvarozó a FARKAS SZERVIZTECHNIKA Kft.
· Gyártó vagy alvállalkozójával
· Bérfuvarozóval.
· Telephelyünkön történő személyes átvétellel.
A fentiek kapcsán kiemelendő, hogy az EXPRESS ONE HUNGARY Kft. csomagok, míg a Big King Kft. futárszolgálat raklapos szállítást igénylő esetben végez szállítást[S11] . A fenti futárcégek díjszabásáról, valamint szállítási idejéről a Webáruház https://tankolj.hu/ aloldalán olvashatnak bővebben az Ügyfelek[S12] .
Hangsúlyozandó, hogy a Termékeket a Vállalkozással előzetesen egyeztetettek szerint, a Telephelyen munkanapokon [9:00 és 15:00 óra] között az Ügyfél, illetve az Ügyfél előzetesen egyeztetett, illetve – legalább teljes bizonyítóerejű magánokiratba vagy közokiratba foglalt – meghatalmazással igazolt képviselője is átveheti, illetve egyes Termékek (a Webáruházban a vonatkozó Termék leírásában megjelölt esetben) kizárólag a Telephelyen vehetők át a Vállalkozással előzetesen egyeztetettek szerint, a fenti időtartamban[S13] .
A Vállalkozás a Termékek kiszállítását igénylő Megrendeléseket [3-5 munkanapon] belül továbbítja futárszolgálat partnere részére, amely azt legkésőbb a Webáruház fenti aloldalán feltüntetett időtartamon belül szállítja ki az Ügyfél által megadott szállítási címre. Amennyiben az Ügyfél telefonszámát is megadta a Megrendelés kapcsán, illetve a regisztráció során, úgy a futárszolgálat a fenti telefonszámán keresi fel a Termék átadásával kapcsolatban, a Termék kiszállítását megelőzően.
Az Ügyfél köteles az Ügyfél által leadott Megrendelés, illetve a Vállalkozás és az Ügyfél között létrejött egyedi szerződés alapján kiszállított, illetve átadott Termék átvétele kapcsán a Vállalkozással, illetve annak futárszolgálat partnerével együttműködni, illetve a Termék átvételekor köteles meggyőződni arról, hogy a Termék az Ügyfél Megrendelésének megfelelő minőségben, illetve mennyiségben került átadásra, a megfelelő kapcsolódó alkatrészekkel, tartozékokkal és dokumentációval együtt.
Hangsúlyozandó, hogy a Webáruházban elérhető, illetve kiszállításra kerülő Termékek száma változhat, így előfordulhat, hogy a Vállalkozás a Megrendelt Terméke(ke)t nem képes az Ügyfél által megrendelt mennyiségben kiszállítani. Ez esetben a Vállalkozás jogosult helyettesítő Terméke(ke)t felajánlani az Ügyfél részére, amely ajánlat a Vállalkozást ezen ajánlat közlésétől számított egy munkanapig köti, ezt követően szabadul az ajánlati kötöttsége alól vagy – az Ügyfél esetleges későbbi elfogadása esetén – teljesítheti a Megrendelést a felek által megegyezett, módosított Megrendelés szerint. Amennyiben az Ügyfél a fenti ajánlatot nem fogadja el, vagy arra egy munkanapon belül nem reagál, úgy a Megrendelés a felek eltérő megállapodása hiányában – a helyettesíteni jelzett Termékekre vonatkozóan – visszavontnak, az egyedi szerződés vonatkozó része pedig a felek által megszüntetettnek minősül.[S14]
Fogyasztónak nem minősülő Ügyfelek esetén a kifogás (panasz) intézésének rendje: Amennyiben a fentiek kapcsán az Ügyfél hiányosságokat tapasztal, úgy azt köteles az Ügyfél – az Ügyfél szállítási címére történő kiszállításkor – a futárszolgálat, illetve – a Vállalkozás Telephelyén történő átvétel esetén – a Vállalkozás részére haladéktalanul közölni. A fenti kifogást a Vállalkozás – a lehetséges körben – haladéktalanul kivizsgálja, amennyiben pedig ez nem lehetséges, vagy azzal az Ügyfél nem ért egyet, úgy arról a Vállalkozás, illetve a futárszolgálat jegyzőkönyvet vesz fel, amelynek másolati példányát az Ügyfél részére átadja, a Terméket pedig – amennyiben az a Webáruházban, illetve a Termék ott szereplő adatlapja szerinti funkcióra nem használható, illetve nem alkalmas, illetve annak Vállalkozás általi megvizsgálása szükséges –, úgy a futárszolgálat a Vállalkozás részére visszaszállítja, illetve Telephelyen történő átvétel esetén a Terméket a Vállalkozás visszaveszi. A fenti, az Ügyfél és a Vállalkozás vagy a futárszolgálat képviselője által aláírt, mennyiségi, illetve minőségi kifogás(oka)t tartalmazó jegyzőkönyv alapján a Vállalkozás a kifogást megvizsgálja, és legkésőbb 30 napon belül megválaszolja az Ügyfél részére, illetve – Termék helyettesítésének, alkatrész vagy tartozék, dokumentáció pótlásának szükségessége esetén – ezen időtartamon belül intézkedik az új, illetve kijavított Termék kiszállítása, alkatrész, tartozék, illetve dokumentáció Ügyfélnek történő átadásáról, illetve kiszállításáról.[S15]
Hangsúlyozandó, hogy fogyasztók esetén a fogyasztói panaszok kezelésére irányadónak tekintendők a külön, a jelen ÁSZF fogyasztóval kötött szerződésekre vonatkozó fejezetében írtak.
(2) Szolgáltatások nyújtásával kapcsolatos Megrendelések esetén
A Szolgáltatás nyújtásával kapcsolatos Megrendeléseket a Vállalkozás – az adott Ügyféllel egyeztetettek, illetve a Webáruházban jelöltek szerint – a Telephelyén vagy az Ügyfél által a Megrendelés leadásakor megadott szállítási címen (teljesítés helye) teljesíti.
Az Ügyfél köteles az Ügyfél által leadott Megrendelés, illetve a Vállalkozás és az Ügyfél között létrejött egyedi szerződés alapján teljesített Szolgáltatás kapcsán a Vállalkozással együttműködni, illetve a Szolgáltatás igénybevétele esetén köteles meggyőződni arról, hogy a Szolgáltatás az Ügyfél Megrendelésének megfelelő minőségben, illetve jellemzők szerint került nyújtásra.
Fogyasztónak nem minősülő Ügyfelek esetén a kifogás (panasz) intézésének rendje: Amennyiben a fentiek kapcsán az Ügyfél hiányosságokat tapasztal, úgy azt köteles a Vállalkozás részére a teljesítéskor, illetve annak észlelésekor haladéktalanul közölni. A fenti kifogást a Vállalkozás – a lehetséges körben – haladéktalanul kivizsgálja, amennyiben pedig ez nem lehetséges, vagy azzal az Ügyfél nem ért egyet, úgy arról a Vállalkozás jegyzőkönyvet vesz fel, amelynek másolati példányát az Ügyfél részére átadja, a Szolgáltatás nyújtását pedig megszakítja, vagy a továbbiakban a Vállalkozás és az Ügyfél eltérő megállapodása esetén az eltérő megállapodás szerint teljesíti. A fenti, az Ügyfél és a Vállalkozás, illetve képviselője által aláírt, mennyiségi, illetve minőségi kifogás(oka)t tartalmazó jegyzőkönyv alapján a Vállalkozás a kifogást megvizsgálja, és legkésőbb 30 napon belül megválaszolja az Ügyfél részére, illetve ezen időtartamon belül intézkedik a Szolgáltatás nyújtásának további, illetve eltérő vagy más minőségű folytatása, valamint a szükséges hibák kijavítása felől.
Hangsúlyozandó, hogy fogyasztók esetén a fogyasztói panaszok kezelésére irányadónak tekintendők a külön, a jelen ÁSZF fogyasztóval kötött szerződésekre vonatkozó fejezetében írtak.
Ellenőrzés és karbantartás, hibaelhárítás lehetővé tétele
Az Ügyfél köteles a Termékekben, illetve Szolgáltatásokban bekövetkező esetleges hibák kijavítása érdekében a Vállalkozással együttműködni, az ilyen hibákat a Vállalkozás részére haladéktalanul jelezni, illetve részére segítséget nyújtani, amennyiben erre a Termék, illetve Szolgáltatás helyreállításához, javításához, kicseréléséhez, a kapcsolódó alkatrészek, tartozékok, dokumentáció pótlásához, vagy a fentiek ellenőrzéséhez szükség van. E körben a szükséges körben az Ügyfél köteles tűrni a Vállalkozás, a gyártó, illetve ezek képviselője, alvállalkozója vagy egyéb partnere által, előre egyeztetettek szerint végzett ellenőrzési, karbantartási, helyreállítási, hibaelhárítási, illetve javítási munkálatokat, illetve – ha a Terméket az Ügyfél már átvette, illetve a Szolgáltatást már igénybe vette –, úgy a Vállalkozás és az Ügyfél eltérő megállapodása hiányában az Ügyfél a kiszállítás helyén, illetve a felek által egyeztetett helyen köteles a fentiek tűrésére, valamint ennek kapcsán köteles a fenti munkálatok megfelelő és biztonságos elvégzését saját felelőssége mellett, illetve – fogyasztónak nem minősülő Ügyfél esetén – saját költségén támogatni.
Hangsúlyozandó, hogy ezen kötelezettségei bármely megszegése esetén az Ügyfél felelősséggel tartozik a Vállalkozás, illetve esetleges harmadik személyek részére okozott károkért, költségekért, amelyeket a Vállalkozás az Ügyféllel szemben jogosult érvényesíteni. Hangsúlyozandó továbbá, hogy a Termék, illetve a Szolgáltatás biztonságos, jogszabályoknak és szakmai szabályoknak megfelelő felhasználása, a kapcsolódó (munka)biztonsági, egészségügyi és egyéb feltételeknek történő megfelelés garantálása a Termék átvételét, illetve a Szolgáltatás igénybevételét követően kizárólag az Ügyfél kötelessége és felelőssége.
Vállalkozás értesítése adatváltozásról
Ügyfél a megrendeléskor közölt adatainak, így például a számlázási címének vagy kapcsolattartó személyének vagy elérhetőségének megváltozásáról köteles a Vállalkozást haladéktalanul, a Webáruházban való regisztrációs profilja módosítása útján vagy írásban (e-mailben) értesíteni.
A fenti kötelezettségeinek elmulasztásából eredő minden kárért az Ügyfél kizárólagos felelősséggel tartozik.
Teljesítési segéd igénybevételének támogatása
Az Ügyfél tudomásul veszi, hogy a Vállalkozás bármely szerződéses kötelezettségeinek teljesítéséhez jogosult teljesítési segédként alvállalkozót vagy más közreműködőt igénybe venni.
Az Ügyfél tudomásul veszi, hogy amennyiben a Vállalkozás kötelezettségeinek teljesítéséhez teljesítési segédet vesz igénybe, úgy jogosult a teljesítési segéd részére a Vállalkozás adatait átadni, amennyiben az a teljesítési segéd számára a kötelezettségei teljesítéséhez szükséges.
A Termékek további értékesítésével, felhasználásával, illetve a Szolgáltatások igénybevételével, annak továbbadásával vagy tovább engedésével kapcsolatos korlátozások
Hangsúlyozandó, hogy az egyes Termékek további értékesítésével, felhasználásával, illetve egyes Szolgáltatások igénybevételével, annak továbbadásával vagy tovább engedésével kapcsolatban korlátozások lehetnek irányadók, amelyről bővebb információt a vonatkozó Szolgáltatás, illetve Termék Webáruházban lévő adatlapján, illetve a Weboldalon vagy a vonatkozó Termékkel, Szolgáltatással kapcsolatos dokumentációban találhat, illetve azzal kapcsolatban bővebb információt a Vállalkozás vagy a Termék gyártója nyújt.
A Termék ellenértékének, illetve a Szolgáltatás díjának megfizetése
Az Ügyfél köteles megfizetni a Vállalkozásnak a Termék, illetve a Szolgáltatás egyedi szerződés szerint járó ellenértékét (vételár), illetve díját. A Termék, illetve a Szolgáltatás vételára, illetve díja – a felek eltérő megállapodása hiányában – a Megrendelés leadásakor a Webáruházban feltüntetett vételárral, illetve díjjal egyezik meg.
A fenti vételár, illetve díjfizetés kapcsán az Ügyfelek az alábbi lehetőségek közül választhatnak:
- Online fizetés: a Webáruházban történő vásárlás esetén az Ügyfélnek lehetősége van az online bankkártyás fizetést választani, amely esetben a Vállalkozás a fizetéshez az Ügyfél által választott szolgáltatói felületre irányítja. Ebben az esetben már nincs lehetőség a Megrendelés módosítására. Amennyiben a Megrendelést az Ügyfél mégis módosítani szeretné, úgy meg kell szakítania a fizetési folyamatot, vagy elnavigálnia a fizetéshez használt oldalról. A sikeres fizetésről az Ügyfél az általa megadott e-mail címre visszaigazolást kap. Amennyiben a fizetés bármely okból sikertelennek bizonyul, úgy újra megpróbálhatja a fizetést a visszaigazoló e-mailben lévő hivatkozásra kattintással vagy a Vállalkozás Weboldalon lévő bankszámlaszámára történő banki átutalással.
- Utánvéttel történő teljesítés: ezen esetben az Ügyfél a Termék vételárát, illetve a Szolgáltatás díját a futárszolgálat, illetve a Vállalkozás részére fizeti meg – az általa választottak szerint – bankkártyával vagy készpénzben.[S16] [S17]
- Átutalással történő teljesítés ezen esetben az Ügyfél a Termék vételárát, illetve a Szolgáltatás díját a bankszámlánkra a Vállalkozás részére fizeti meg – az általa választottak szerint – átutalással vagy készpénzben a banki pénztárban.
- Telephelyen történő teljesítés ezen esetben az Ügyfél a Termék vételárát, illetve a Szolgáltatás díját a készpénzben a Vállalkozás részére fizeti meg ––készpénzben a pénztárba szerint
Az Ügyfél tudomásul veszi, hogy a vételár, illetve a szolgáltatási díj teljes összegének megfizetéséig a Vállalkozás jogosult visszatartani a Terméket, illetve a Szolgáltatás nyújtását, több részletben átadott Termék, illetve nyújtott Szolgáltatás esetén ideértve akár a Termék valamennyi részét vagy a teljes Szolgáltatást is.
Az Ügyfél kifejezetten hozzájárul ahhoz, hogy a Vállalkozó az Ügyféllel szemben az egyedi szerződés jogalapján fennálló pénzügyi teljesítés iránti követelését az Ügyfél külön hozzájárulása nélkül bármikor értékesítse harmadik fél részére.
7. A VÁLLALKOZÁS TOVÁBBI KÖTELEZETTSÉGEI
Rendelkezésre állás
A Vállalkozás kizárólag Vállalkozás és az Ügyfél ezirányú külön megállapodása esetén köteles rendelkezésre állni az Ügyfél támogatása kapcsán.
Hangsúlyozandó azonban, hogy a Vállalkozás a jelen ÁSZF-ben megjelölt elérhetőségein, így a Telephelyen (előzetes egyeztetést követően) vagy kapcsolattartási telefonszámán hétköznapokon, munkaidőben [9:00 és 15:00 óra között] az Ügyfél rendelkezésére áll az egyedi szerződések teljesítésével kapcsolatban felmerülő panaszok intézése (ideértve különösen: hibabejelentések, díjreklamációk) kapcsán.
Fogyasztónak nem minősülő Ügyfelek esetén a kifogás (panasz) intézésének rendje: a Vállalkozás az Ügyfél bejelentéseit és panaszokat 30 munkanapon belül kivizsgálja és a vizsgálat eredményéről az Ügyfelet haladéktalanul, de legfeljebb a bejelentés, illetve panasz kézhezvételét követő 30 munkanapon belül értesíti. Amennyiben Vállalkozás a panaszt elutasítja, az elutasításról szóló értesítést köteles indokolással ellátni.
A jótállás vállalási helye szervizünk 8600. Siófok Kele utca 116., amennyiben helyhez kötött a termék vagy telepített úgy az adott telepítési hely.
Hangsúlyozandó, hogy fogyasztók esetén a fogyasztói panaszok kezelésére irányadónak tekintendők a külön, a jelen ÁSZF fogyasztóval kötött szerződésekre vonatkozó fejezetében írtak
A Vállalkozás tevékenységével kapcsolatos személyes adatok kezelése, valamint az érintettek adatvédelmi jogai és jogorvoslati lehetőségei kapcsán a Vállalkozás weboldalán elérhető ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ tartalmaz bővebb információkat.
A Vállalkozás minden, az adott helyzetben általában elvárható intézkedést köteles megtenni annak érdekében, hogy a Termékek, illetve a Szolgáltatások megfeleljenek a Megrendelésben, illetve az egyedi szerződésben foglalt követelményeknek.
Az Ügyfél kifejezetten elfogadja és tudomásul veszi, hogy az adott Termék átadása-átvétele, valamint a Szolgáltatás nyújtás után a Termék karbantartása, üzemeltetési feladatai, különösen a hibaelhárítások, napi karbantartási munkák, tisztítás, biztonságos üzembe helyezés, működtetés elvégzése, illetve a Szolgáltatás biztonságos igénybevétele, felhasználása az Ügyfél feladata.
Jótállás
A Vállalkozás az alábbi Termékek alábbi hibái kapcsán az adott Termék átadás-átvételét követő, alábbi időtartamban jótállást vállal és helytáll a Vállalkozás hibás teljesítéséért (önként vállalt jótállás):
Termék |
Hiba |
Jótállás időtartama |
Műanyag dupla falú tartályok |
Lyukadás |
10 év |
Fém tartály |
Lyukadás |
1 év |
Műanyag szimpla falú szállítható tartály |
Gyártásra eredendő hiba |
5 év |
A hibát az Ügyfél a Weboldal vonatkozó https://tankoljon.hu/shop_contact.php aloldalán keresztül vagy a Vállalkozás jelen ÁSZF-ben fentebb jelölt e-mail címére küldött elektronikus levélben (e-mailben) jelentheti be. Ez esetben az Ügyfél köteles a fentiek szerint a Weboldalon feltölteni vagy e-mailben csatolni a fenti aloldalon jelölt dokumentumokat, illetve fényképeket vagy videókat[S18] .
A fentiek szerint vállalt jótállás keretében a Vállalkozás vállalja, hogy az Ügyfél bejelentése esetén kijavítja a fentebb feltüntetett hibákat, vagy amennyiben erre nincs lehetősége (például: a Termék a hiba jellege okán vagy más okból nem javítható), úgy a Termék kicseréléséről gondoskodik, illetve, ha a Termék nem cserélhető, annak vételárát az Ügyfél részére haladéktalanul visszatéríti.
A jótállás vállalási helye szervizünk 8600. Siófok Kele utca 116., amennyiben helyhez kötött a termék vagy telepített úgy az adott telepítési hely.
Hangsúlyozandó, hogy a fenti jótállás keretében történő kijavításra, kicserélésre, illetve a vételár megtérítésre a Termék biztonságos használatát ki nem záró, illetve nem korlátozó, esztétikai hiba esetén nincs lehetőség.
Felelősség
A Vállalkozás – jogszabály ezirányú kötelező rendelkezése hiányában – nem vállal felelősséget semmilyen harmadik személy által okozott bármilyen adatvesztésért, vagy bármilyen más kárért.
Fogyasztónak nem minősülő Ügyfelek esetén: az Ügyfél tudomásul veszi, hogy a Vállalkozás kárfelelőssége az egyedi szerződéssel kapcsolatos mindenfajta kárért az egyedi szerződés szerint a Vállalkozásnak járó vételár, illetve díj összegére korlátozott.
Adatbiztonság
Az Ügyfél gondoskodik a Megrendelés leadása, valamint a Weboldal, illetve a Webáruház látogatása, használata, a Vállalkozással való elektronikus kommunikáció során használt adatainak (pl. jelszó, felhasználónév, egyéb személyes adatok) biztonságos használatáról és ennek keretében többek között az Ügyfél felelős azért, hogy megakadályozza, hogy ahhoz illetéktelen személyek hozzáférjenek. Az Ügyfél haladéktalanul köteles tájékoztatni a Vállalkozást, amennyiben ezen adatokkal kapcsolatban visszaélést tapasztal. Az ezzel kapcsolatos visszaélésekkel összefüggésben a felelősség kizárólag az Ügyfelet terheli.
Az Ügyfél – elsődlegesen – a Webáruházhoz kapcsolódó adminisztrációs felületen (fiókban) történő módosítással, illetve a Vállalkozás egyéb elérhetőségére küldött értesítéssel, megkereséssel köteles a Vállalkozást a lehető leggyorsabban értesíteni regisztrációs, illetve kapcsolattartási adatai megváltozásáról, ezen túlmenően pedig minden, az adott Szolgáltatás igénybevétele, illetve Termék vásárlása, átvétele szempontjából lényeges tényről, szükség esetén az adott tény és várható következményei részletezésével.
Az Ügyfél ismeri és elfogadja a Megrendelésekkel, valamint a Weboldal, illetve a Webáruház használatával összefüggésben az internethasználat technikai lehetőségeit, kockázatait és korlátait. A Weboldalon, illetve a Webáruházon keresztül történő böngészéssel és a Megrendelések leadásával, illetve az ezzel kapcsolatos kötelezettségek teljesítésével kapcsolatos, a fentiekkel összefüggő esetleges kockázatokat az Ügyfél köteles felmérni, továbbá gondoskodni a számítógépe, illetve egyéb eszközei biztonságos használatáról és az azon tárolt adatok védelméről, valamint a szükséges óvintézkedések megtételéről (pl. antivirus, illetve antispyware szoftverek használata, egyéb biztonsági frissítések telepítése). A fentiekkel összefüggésben a
Vállalkozást felelősség nem terheli, ideértve különösen, de nem kizárólag: (i) a Weboldal, illetve a Webáruház használatából, működésének szüneteléséből vagy üzemzavarából; (ii) adatok sérüléséből, elvesztéséből vagy adatfeltöltési hibából, (iii) információtovábbítási késedelemből, (iv) vírusok vagy egyéb ártalmas szoftverek, komponensek megjelenéséből; és (v) szoftver-, hardver- vagy bármely egyéb technikai eszköz vagy a hálózat hibájából eredő károkat.
Amennyiben az Ügyfél adatvédelmi vagy bármely informatikai incidens tapasztal a Weboldal, illetve a Webáruház látogatása, használata során, úgy erről a Vállalkozást haladéktalanul köteles értesíteni.
A Weboldal, illetve a Webáruház, valamint annak elemei a Weboldalon elérhető Felhasználási feltételekben foglaltak szerint használhatók.
Amennyiben az Ügyfél szellemi tulajdon által védett bármely művet vagy egyéb anyagot bocsát a Vállalkozás rendelkezésére, akár a Weboldalon, illetve Webáruházon vagy egyéb kapcsolattartási módon keresztül, úgy Ügyfél szavatol azért, hogy az általa a Vállalkozás rendelkezésére bocsátott ezen művek, illetve anyagok nem sértik más harmadik személy szellemi tulajdonhoz fűződő jogát, illetve nem korlátozzák a Vállalkozás jelen ÁSZF-ben, illetve az egyedi megállapodásban vagy az Ügyfél, illetve a Vállalkozás esetleges külön megállapodásában írtak szerinti felhasználását. A fentieken túl a vonatkozó mű, illetve anyag rendelkezésre bocsátásával az Ügyfél felhasználási jogot enged a Vállalkozás részére a Vállalkozás jelen ÁSZF-ben, illetve az egyedi megállapodásban vagy az Ügyfél, illetve a Vállalkozás esetleges külön megállapodásában írtak szerinti – különösen a Termék értékesítése, illetve átadása, Szolgáltatás nyújtása, az esetleges problémák, panaszok, bejelentések kivizsgálása, hiba kijavítása – érdekében történő felhasználásra; ennek körében a Vállalkozás az esetleges teljesítési segédje, alvállalkozója, partnere részére jogosult a fenti felhasználás, illetve annak támogatása érdekében az adott műre, anyagra vonatkozóan további felhasználást engedélyezni.
11. A SZERZŐDÉS MEGSZŰNÉSE ÉS MEGSZÜNTETÉSE
Az egyedi szerződés megszűnik a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvényben (továbbiakban: „Ptk.”) meghatározott esetekben és megszüntethető a Vállalkozás, illetve az Ügyfél közös megállapodásával, illetve az alábbiak szerint, rendes, illetve rendkívüli felmondás útján.
Rendes felmondás
Az egyedi szerződést bármelyik fél írásban, bármikor felmondhatja indokolás nélkül [1 hónapos] felmondási határidővel.
Rendkívüli felmondás
A Vállalkozás jogosult az egyedi szerződést írásban, azonnali hatállyal, indokolással ellátva felmondani, ha az Ügyfél ellen felszámolási eljárás, csődeljárás vagy egyéb, az Ügyfél fizetésképtelenségével kapcsolatos eljárás indul. Az Ügyfél köteles a Vállalkozást haladéktalanul értesíteni, ha végelszámolását határozza el, vagy ha arról értesül, hogy harmadik személy csődeljárás vagy felszámolási eljárás megindítását kezdeményezte ellene.
A Vállalkozás jogosult továbbá az egyedi szerződést írásban, 5 napos határidővel, indokolással ellátva felmondani, ha az Ügyfél az előzetes írásbeli (e-mail) felszólításában megjelölt, a Vállalkozás által egyedileg meghatározott póthatáridőn belül sem szünteti meg az alábbi súlyos szerződésszegéseket:
- az Ügyfél akadályozza vagy veszélyezteti a Weboldal, illetve a Webáruház rendeltetésszerű működését;
- ha az Ügyfél a Vállalkozás által a részére kiállított számlán feltüntetett fizetési határidőn belül nem teljesíti a számla szerinti fizetési kötelezettségét.
A Weboldal, illetve a Webáruház rendeltetésszerű működését akadályozó vagy veszélyeztető tevékenységnek minősül különösen, ha az Ügyfél a Szolgáltatás igénybevétele során, illetve a Weboldallal, Webáruházzal kapcsolatos tevékenységével, magatartásával veszélyezteti a Vállalkozás Szolgáltatásainak, illetve a Weboldal, Webáruház megfelelő működését, rendeltetésszerű használatát.
Általános szabályok
Az egyedi szerződést bármely fél kizárólag a másik fél egyedi szerződésben vagy ÁSZF-ben megjelölt kapcsolattartási e-mail címére e-mailben megküldött felmondó nyilatkozattal mondhatja fel, rendkívüli felmondás esetén indokolás kíséretében.
Az Ügyfél tudomásul veszi, hogy – a Vállalkozás és az Ügyfél eltérő megállapodása hiányában – a Termék használatával, illetve a Szolgáltatás igénybevételével való felhagyás nem jelenti az egyedi szerződés felmondását vagy a felek közös megegyezésével történő megszüntetését, és így nem érinti az Ügyfél díjfizetési kötelezettségét.
Fogyasztónak nem minősülő Ügyfelek esetén – a Felek eltérő megállapodása hiányában – az Ügyfél az egyedi szerződéstől való elállása vagy annak felmondása esetén – az egyedi szerződés tárgya szerint – köteles a Vállalkozásnak az egyedi szerződés szerinti díj már teljesített Szolgáltatásokkal vagy Szolgáltatás-részekkel, illetve Termékekkel vagy Termék-részekkel arányos részét megfizetni és az egyedi szerződés megszüntetésével okozott kárt megtéríteni azzal, hogy a kártalanítás a Termék vagy a Szolgáltatás vételárát, illetve díját nem haladhatja meg. A Vállalkozás az Ügyfél által fizetendő összegről a szerződés felmondását tartalmazó e-mail kézhezvételét visszaigazoló levélben (e-mailben) értesíti az Ügyfelet. A Vállalkozás az esedékes díj befizetéséről számlát állít ki és azt az Ügyfél részére megküldi.
Értesítés
Ha az egyedi szerződés vagy jelen ÁSZF írásbeli értesítést vagy felszólítást említ, azon – a Vállalkozás, illetve az Ügyfél eltérő megállapodása hiányában – a másik fél közvetlenül e-mail-ben történő értesítését kell érteni.
E-mailben való értesítés esetén az értesítés vagy felszólítás a levél (e-mail) másik fél elektronikus postafiókjában való elérhetővé válásának napján minősül kézbesítettnek.
Ha az ÁSZF eltérően nem rendelkezik, e-mailes értesítés alatt az Ügyfél egyedi szerződésben, valamint a Vállalkozás jelen ÁSZF-ben meghatározott e-mail címére küldött e-mail értesítést kell érteni.
A Vállalkozás – a Vállalkozás, illetve az Ügyfél eltérő megállapodása hiányában – kizárólag a Megrendelés leadása során, illetve a vonatkozó Ügyfélhez tartozó fiókban megadott kapcsolattartó személyként megjelölt személytől, illetve elérhetőségről fogad el instrukciókat, nyilatkozatokat a Termék értékesítése, átadása, illetve a Szolgáltatás nyújtása és Megrendelés, illetve az egyedi szerződés teljesítése tárgyában.
Titoktartási kötelezettség, jóhírnév védelme
A Vállalkozás és az Ügyfél az egyedi szerződés létét és tartalmát, valamint minden azt érintő információt üzleti titokként kezelnek, és kizárólag az egyedi szerződésből eredő kötelezettségeik szerződésszerű teljesítése céljából és annak feltételei szerint használnak fel. Felek korlátozás nélkül üzleti titoknak tekintenek minden olyan információt (beleértve a közöttük folyamatban lévő megbeszélések és/vagy tárgyalások, egyeztetések tényét és tartalmát is), amely a Vállalkozás vagy az Ügyfél üzleti tevékenységével vagy szellemi tulajdonával (ideértve a know-how-t is) kapcsolatos, és amelyet a felek vagy azok képviselője / kapcsolattartója egymás részére az egyedi szerződés teljesítése és/vagy a tárgyalások, egyeztetések alapján átadnak.
Az Ügyfél kötelezettséget vállal arra, hogy az egyedi szerződés időtartama alatt, illetve annak megszűnését követően is tartózkodik a Vállalkozás jó hírnevét sértő megnyilvánulástól, magatartástól.
Tájékoztatás kisadózói minőségről
A Vállalkozás a kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kisvállalati adóról szóló 2012. évi CXLVII. törvény (továbbiakban: „Katv.”) alapján kisadózó vállalkozásnak minősül. A Vállalkozás kisadózói vállalkozásának adatai megegyeznek a jelen ÁSZF 1. pontjában foglalt adatokkal.
Ezt a tájékoztatást a Vállalkozás a 2021.01.01. napjától hatályos Katv. 32/E. § (2), valamint a 13. § (2) bekezdései értelmében adja ki és az Ügyfél az egyedi szerződés (elektronikus) aláírásával a Vállalkozás ezen tájékoztatását kifejezetten tudomásul veszi. [S19]
Irányadó jog és vitarendezés, egyebek
Az egyedi szerződésben nem szabályozott kérdésekben a magyar jogszabályok az irányadók, különösen a Ptk. adásvételi, illetve vállalkozási szerződésre vonatkozó rendelkezései.
Az egyedi szerződésből eredő jogviták rendezése vonatkozásában a felek megállapodnak, hogy minden tőlük elvárható lépést megtesznek azért, hogy tárgyalásos úton vagy alternatív vitarendezési technikák (mediáció) segítségével megegyezésre jussanak.
Vis maior, illetve bármely más, a Vállalkozás befolyásolási körén kívül eső, annak teljesítését akadályozó esemény esetén a Vállalkozás jogosult arra, hogy ezen körülmény elhárulásáig az egyedi szerződés teljesítését meghosszabbítsa, vagy amennyiben annak teljesítése lehetetlenné válna, illetve már előre lehetetlennek mutatkozna, aránytalan nehézségbe ütközne, illetve jelentős többletráfordítással lenne csak lehetséges, úgy a Vállalkozás jogosult a vonatkozó egyedi szerződéstől az Ügyfél részére címzett egyoldalú, elektronikus úton (e-mailben vagy a Webáruházban lévő fiókján keresztül[S20] ) tett nyilatkozattal elállni. Vis maior, illetve a fentiek szerinti, a Vállalkozás befolyásolási körén kívül eső, annak teljesítését akadályozó más eseménynek minősülnek mindazok a rendkívüli természetű események vagy körülmények, melyeknek bekövetkezése az egyedi szerződés megkötésének időpontjában nem volt előrelátható, és nem volt észszerűen elvárható, hogy megfelelő intézkedésekkel ezeknek a bekövetkezését a Vállalkozás megakadályozza vagy elkerülje, ideértve különösen, de nem kizárólag: a Vállalkozás alvállalkozó, teljesítési segéd, illetve gyártó partnereinek késedelme, háborús események, zavargás, terrorcselekmény bekövetkezése, közlekedési- vagy egyéb üzemzavar, természeti csapás vagy katasztrófa, sztrájk, anyag- vagy energiahiány, kiviteli, illetve behozatali korlátozások, járványok, és kapcsolódó hatósági intézkedések, jogszabályi rendelkezések. Ennek kapcsán kiemelendő, hogy kifejezetten vis maior eseménynek minősül a koronavírus-járvány (COVID-19) miatt előállt közegészségügyi helyzet, valamint annak minden olyan további következménye, amely az egyedi szerződés teljesítését akadályozhatja, gátolhatja vagy késleltetheti, kifejezetten ideértve azokat is, amelyek a jelen ÁSZF hatálybalépésének időpontjában még nem voltak előre láthatók, ideértve különösen, de nem kizárólag: a Vállalkozás alvállalkozó, teljesítési segéd, illetve gyártó partnereinek késedelme, közlekedési, szállítási korlátozások, emberi erőforrás hiánya, üzemanyaggal, alapanyaggal kapcsolatos korlátozások, kvóták, hatósági intézkedések, rendkívüli jogrend bevezetése, és annak során hozott hatósági intézkedések, tömeges megbetegedés. A fentebb írtak megfelelően alkalmazandók a koronavírus valamennyi mutációja okozta közegészségügyi helyeztre, annak következményeire, illetve más megbetegedések határokon átnyúló terjedése esetén kialakuló közegészségügyi helyzetre, annak fentiek szerinti következményeire is. Hangsúlyozandó, hogy a fenti vis maior, illetve bármely más, a Vállalkozás befolyásolási körén kívül eső, annak teljesítését akadályozó esemény vagy körülmény esetén az Ügyfél a Vállalkozástól nem jogosult kártérítésre.
Az Ügyfél egyedi szerződésből eredő jogai és kötelezettségei tekintetében – a Ptk. 6:202.§ szakaszában írtakkal összhangban – jogátruházás, valamint engedményezés kizárólag a Vállalkozás kifejezett jóváhagyása esetén lehetséges.
Az egyedi szerződés bármely rendelkezésének teljes vagy részleges érvénytelensége vagy végrehajthatatlansága nem érinti az egyedi szerződés többi rendelkezésének érvényességét. Az érvénytelen vagy végrehajthatatlan rendelkezések helyébe olyan rendelkezés lép, amely a feleknek az érvénytelen vagy végrehajthatatlan rendelkezéssel elérni kívánt céloknak jogilag lehetséges módon leginkább megfelel. A fentiek irányadók arra az esetre is, ha az egyedi szerződés egyes kérdéseket nem teljes mértékben rendez.
Adatvédelmi tájékoztató és Weboldal felhasználási feltételek tudomásulvétele
Az Ügyfél az egyedi szerződés megkötésével tudomásul veszi a Vállalkozás Weboldalán elérhető ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓT és WEBOLDAL FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEKET.
13. KIZÁRÓLAG FOGYASZTÓVAL KÖTÖTT SZERZŐDÉSRE VONATKOZÓ RENDELKEZÉSEK
Az ÁSZF jelen 13. pontjában foglalt rendelkezések csak a Vállalkozás fogyasztónak minősülő Ügyfelekkel kötött szerződései esetében hatályosak.
A fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény 2. § a) pontja alapján fogyasztónak minősül az az Ügyfél, aki természetes személy és a Vállalkozás által kínált Termék, illetve nyújtott Szolgáltatás megrendelése során és azzal kapcsolatban önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységén kívül eső célok érdekében jár el (azaz nem üzleti, hanem magán célra és természetes személyként adja le a Megrendelését, illetve köti meg a Vállalkozással az egyedi szerződést).
A fentiek szerinti fogyasztónak minősülő Ügyfelei számára az alábbi tájékoztatást adja a Vállalkozás. Amennyiben az ÁSZF jelen 13. pontjában a fogyasztókra kedvezőbb feltételek szerepelnek, mint amit az egyedi szerződés és az ÁSZF 1-12. pontjai biztosítanak, a jelen 13. pontban foglalt rendelkezések az irányadók a fogyasztóval kötött egyedi szerződésre.
Elállási / felmondási jogról szóló tájékoztató - Fogyasztói tájékoztató a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet alapján
Tisztelt Fogyasztó!
Ön 14 napon belül jogosult indokolás nélkül elállni a Vállalkozással kötött szerződéstől. Az elállási/felmondási határidő a szerződés megkötésétől – a Megrendelés Vállalkozás általi, e-mailben történő visszaigazolástól – számított 14 nap elteltével jár le. Ha a Szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetén a szerződés teljesítése megkezdődött, Ön jogosult 14 napon belül indokolás nélkül felmondani a szerződést. Ha szolgáltatás nyújtásra irányuló szerződés esetén a teljesítés – elállásra nyitva álló 14 napos határidőn belüli – megkezdését követően Ön gyakorolja a felmondási jogát és a teljesítés megkezdése az Ön kérésére történt, úgy az elszámolás során köteles megtéríteni a Vállalkozás ésszerű költségeit (45/2014. (II. 26.) Korm.rendelet 11. § (1) bekezdés k) pont). Ha Ön elállási/felmondási jogával élni kíván, elállási/felmondási szándékát tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát köteles eljuttatni (például postán vagy elektronikus úton küldött levél útján) a Vállalkozás jelen ÁSZF 2. pontjában feltüntetett postai értesítési vagy e-mail címére. Ön határidőben gyakorolja elállási/felmondási jogát, ha a fent megjelölt határidő lejárta előtt elküldi elállási/felmondási nyilatkozatát. Ebből a célból használhatja az alábbi elállási / felmondási nyilatkozat-mintát is.
Ha Ön eláll a Vállalkozással kötött egyedi szerződésétől, haladéktalanul, de legkésőbb az Ön elállási nyilatkozatának kézhezvételétől számított 14 napon belül visszatéríti a Vállalkozás az Ön által teljesített valamennyi ellenszolgáltatást. A visszatérítés során az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal egyező fizetési módot alkalmazunk, kivéve, ha Ön más fizetési mód igénybevételéhez kifejezetten a hozzájárulását adja; e visszatérítési mód alkalmazásából kifolyólag Önt semmilyen többletköltség nem terheli.
A Szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a Szolgáltatás egészének teljesítését követően, ha a Vállalkozás a teljesítést a fogyasztó kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg, a fogyasztó a szolgáltatás egészének teljesítését követően felmondási jogát elveszíti (45/2014. (II. 26.) Korm.rendelet 29. § (1) bekezdés a) pont). Hangsúlyozandó, hogy a Megrendelés leadásával a Szolgáltatásra vonatkozóan Ön a fentiek szerint előzetes beleegyezését adja a Szolgáltatás teljesítésének megkezdéséhez.
Elállási / felmondási nyilatkozat minta
Kérjük, hogy az alábbi nyilatkozatot csak az egyedi szerződéstől való elállási/felmondási szándék esetén töltse ki és juttassa vissza.
Címzett: FARKAS SZERVIZTECHNIKA Kft. 1051 Budapest, Arany János utca 7. II. em. 22. vagy 8600 Siófok, Kele u. 116. / info@tankoljon.hu
Alulírott kijelentem, hogy gyakorlom elállási/felmondási jogomat az alábbi szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés tekintetében:
Megrendelés időpontja: [kitöltendő]
A fogyasztó(k) neve: [kitöltendő]
A fogyasztó(k) címe: [kitöltendő]
A már megfizetett vételárat / díjat az alábbi bankszámla számra kérem visszautalni: [kérjük abban az esetben töltse ki, ha szeretné, hogy a vételárat /i díjat banki átutalással fizessük vissza]
A fogyasztó(k) aláírása: [kizárólag papíron tett nyilatkozat esetén]
Kelt: [kitöltendő]
Kellékszavatosságról és termékszavatosságról szóló tájékoztató - Fogyasztói tájékoztató a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet alapján
Milyen esetben élhet Ön a kellékszavatossági jogával?
Ön a Vállalkozás hibás teljesítése esetén a Vállalkozással szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Ptk. szabályai szerint. Ön - választása szerint - az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet. Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az Ön által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a Vállalkozás számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a vállalkozás költségére Ön is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy - végső esetben - a szerződéstől is elállhat. Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Ön viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a Vállalkozás adott okot. Ön köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. Ugyanakkor felhívjuk a figyelmét, hogy a szerződés teljesítésétől számított kétéves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti. Ön a Vállalkozással szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét. A teljesítéstől számított 6 hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha Ön igazolja, hogy a terméket, illetve a szolgáltatást a Vállalkozás, mint vállalkozás nyújtotta. A teljesítéstől számított 6 hónap eltelte után azonban már Ön köteles bizonyítani, hogy az Ön által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
Milyen esetben élhet Ön a termékszavatossági jogával?
Ingó dolog (termék) hibája esetén Ön - választása szerint – a fentiekben meghatározott kellékszavatossági igényt vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet. Termékszavatossági igényként Ön kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti. A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal. Termékszavatossági igényét Ön a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti. Termékszavatossági igényét kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja (ideértve a Webáruházban feltüntetett Termékeket forgalmazó Vállalkozást is). A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Önnek kell bizonyítania. A gyártó (forgalmazó) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy: a) a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy b) a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy c) a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered. A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania. Felhívjuk a figyelmét, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti.
Panaszkezelés, jogérvényesítési lehetőségek, békéltető testülethez fordulás lehetősége
A vásárló a Vállalkozásnak a Termék vagy Szolgáltatás fogyasztók részére történő forgalmazásával, illetve értékesítésével, nyújtásával közvetlenül kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére, mulasztására vonatkozóan szóban vagy írásban teheti meg panaszát. A Vállalkozás panaszok bejelentésére, kapcsolattartásra használható elérhetőségei a jelen ÁSZF 1. pontjában található elérhetőségek.
A hatályos jogszabályok értelmében a panaszt a Vállalkozás haladéktalanul kivizsgálja, és szükség szerint orvosolja, amennyiben a panasz jellege ezt megengedi. Ha Ön a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, akkor a Vállalkozás a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul jegyzőkönyvet vesz fel, és annak egy másolati példányát a) személyesen közölt szóbeli panasz esetén helyben azt Önnek átadja, b) telefonon közölt szóbeli panasz esetén azt Önnek legkésőbb az írásbeli panaszról szóló részben meghatározott érdemi válasszal egyidejűleg megküldi, és a továbbiakban az írásbeli panaszra vonatkozóan rendelkezések szerint jár el.
Az írásbeli panaszt a Vállalkozás a beérkezését követően legkésőbb 30 napon belül írásban érdemben megválaszolja, és a fogyasztónak megküldi, elsősorban a fogyasztó által megadott e-mail címre. A panaszt elutasító álláspontját a Vállalkozás indokolni köteles. A panasz elutasítása esetén a Vállalkozás köteles – elsősorban a jelen ÁSZF-ben fogalt fogyasztóvédelmi tájékoztatóra való hivatkozással - a fogyasztót írásban tájékoztatni arról, hogy panaszával - annak jellege szerint - mely hatóság vagy a békéltető testület eljárását kezdeményezheti. Meg kell adni az illetékes hatóság, illetve a Vállalkozás székhelye szerinti békéltető testület levelezési címét.
A fogyasztók panaszaikkal elsősorban a területileg illetékes járási hivatalokhoz, mint fogyasztóvédelmi hatósághoz fordulhatnak. Fogyasztóvédelmi jellegű panaszok bármelyik járási hivatalban benyújthatók. A járási hivatalok elérhetőségei az alábbi oldalon érhetőek el: http://jarasinfo.gov.hu/
A Vállalkozás székhelye szerinti fogyasztóvédelmi hatóság:
Fővárosi Kormányhivatal, Fogyasztóvédelmi Főosztály
Cím: 1051 Budapest, Sas u. 19. III. em.
Telefon: +36 1 450-2598
E-mail cím: fogyved_kmf_budapest@bfkh.gov.hu
Honlap: https://www.kormanyhivatal.hu/hu/budapest/szervezeti-egyseg/fogyasztovedelmi-foosztaly-2017
Békéltető testülethez fordulás lehetősége
A Vállalkozás tájékoztatja a fogyasztókat, hogy a Vállalkozás és a fogyasztók között felmerülő jogvita esetén a fogyasztó jogosult a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamara mellett működő fogyasztóvédelmi békéltető testület eljárását kezdeményezni. A területileg illetékes békéltető testületek elérhetősége az alábbi linken keresztül érhetők el: https://www.bekeltetes.hu/index.php?id=testuletek. A békéltető testület hatáskörébe tartozik a fogyasztó és a vállalkozás közötti, a termék minőségével, biztonságosságával, a termékfelelősségi szabályok alkalmazásával, a szolgáltatás minőségével, továbbá a felek közötti szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatos vitás ügy (fogyasztói jogvita) bírósági eljáráson kívüli rendezése. E célból a békéltető testület megkísérli a felek közötti egyezség létrehozását, ennek eredménytelensége esetén pedig az ügyben döntést hoz a fogyasztói jogok egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő érvényesítésének biztosítása érdekében. A Vállalkozást a békéltető testület eljárásában együttműködési kötelezettség terheli a Fgytv. 29. § (11) bekezdése szerint. Ennek keretében a Vállalkozás köteles a törvényben rögzített tartalommal és határidőn belül válasziratát megküldeni a békéltető testület számára, illetve a meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételét biztosítani. Amennyiben a Vállalkozás székhelye vagy telephelye nem a területileg illetékes békéltető testületet működtető kamara szerinti megyébe van bejegyezve, a Vállalkozás együttműködési kötelezettsége a fogyasztó igényének megfelelő írásbeli egyezségkötés lehetőségének felajánlására terjed ki. A békéltető testület a fogyasztó vagy a Vállalkozás kérésére tanácsot ad a fogyasztót megillető jogokkal és a fogyasztót terhelő kötelezettségekkel kapcsolatban.
A fogyasztó a békéltető testület elnökéhez intézett írásbeli kérelemmel indíthatja meg a békéltető testület eljárását. A Vállalkozás székhelye szerinti békéltető testület a Budapesti Békéltető Testület (cím: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99. I. em. 111., levelezési cím: 1253 Budapest, Pf.: 10., telefon: +36 (1) 488 21 31; e-mail cím: bekelteto.testulet@bkik.hu; honlap: https://bekeltet.bkik.hu/).
Online vitarendezési platform
Felhívjuk az Európai Unióban tartózkodási hellyel rendelkező vásárlóink figyelmét, hogy amennyiben határon átnyúló fogyasztói jogvitájuk van - vagyis szokásos tartózkodási helyük nem Magyarországon van -, úgy az interneten keresztül vásárolt termék, vagy szolgáltatás kapcsán ajánlott igénybe venniük az online vitarendezési platformot. Az Európai Bizottság létrehozott egy honlapot, amelybe a fogyasztók beregisztrálhatnak, így ezen keresztül lehetőségük nyílik, hogy online vásárláshoz kapcsolódó jogvitáikat ezen keresztül rendezzék egy kérelem kitöltésével, elkerülve a bírósági eljárást. Így a fogyasztók tudják érvényesíteni jogaikat anélkül, hogy például a távolság meggátolná őket ebben. Magyarország is köteles ún. online vitarendezési kapcsolattartó pontot működtetni, ahol minimum két tanácsadónak kell rendelkezésre állnia, akik segítik a vitás feleket, ha az eljárással kapcsolatban kérdésük merülne fel. Ezt a feladatot hazánkban a Budapesti Békéltető Testület látja el (honlap: https://bekeltet.bkik.hu/).
Az online vitarendezési platform az alábbi linken érhető el:
https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.show&lng=HU
Utolsó módosítás: [2022.08.22.]
Tartalom
2. A TÁJÉKOZTATÓ FRISSÍTÉSE ÉS ELÉRHETŐSÉGE..
3. SPECIÁLIS ADATVÉDELMI FELTÉTELEK..
4. AZ EGYES ADATKEZELÉSI MŰVELETEK ISMERTETÉSE..
6. ADATTOVÁBBÍTÁS EGYÉB ADATKEZELŐK SZÁMÁRA..
7. AZ ÉRINTETTEK ADATVÉDELMI JOGAI ÉS JOGORVOSLATI LEHETŐSÉGEI
8. SÜTIK ÉS FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK..
MELLÉKLET: EGYES ADATKEZELÉSI MŰVELETEKET ISMERTETŐ TÁBLÁZATOK..
A FARKAS SZERVIZTECHNIKA Kft. (cím: 1051 Budapest, Arany János utca 7. II. em. 22., telephely címe: 8600 Siófok, Kele u. 116., e-mail cím: info@tankoljon.hu) („Adatkezelő”) termékértékesítési és szolgáltatásnyújtási tevékenységével, működésével, megrendelési és teljesítési folyamatával kapcsolatosan az Adatkezelő ügyfeleivel, a szerződéses partnereivel, valamint azok képviselőivel, kapcsolattartóival és egyéb jelen adatvédelmi tájékoztató („Tájékoztató”) szerinti személyekkel (együttesen: „érintett(ek)”) kapcsolatban az EU 2016/679. számú Általános Adatvédelmi Rendelete („GDPR”) 4. cikk 1. pontja szerint „személyes adatnak” minősülő információkat kezel.
Jelen Tájékoztató ezeknek a személyes adatoknak a kezeléséről, valamint az érintettek adatkezeléssel kapcsolatos jogairól és jogorvoslati lehetőségeiről ad tájékoztatást.
Tájékoztatónkban információt talál arra vonatkozóan, hogy milyen célokból, milyen jogalapon és meddig kezeljük az érintettek személyes adatait, illetve kinek továbbítjuk azokat, továbbá adatkezeléseink egyéb jellemzőiről is. Tájékoztatjuk továbbá az érintetteket azon jogaikról és jogorvoslati lehetőségeikről, amelyek őket az adatkezelési tevékenységünkkel kapcsolatban megilletik.
Kérjük, hogy figyelmesen olvassa el ezt a Tájékoztatónkat, és amennyiben az Adatkezelő által végzett adatkezelésekkel kapcsolatban bármilyen kérdése vagy kérése van, forduljon hozzánk bizalommal alábbi elérhetőségeinken.
Az Adatkezelő elérhetőségei:
Az Adatkezelő székhelye: 1051 Budapest, Arany János utca 7. II. em. 22.
Az Adatkezelő telephelye: 8600 Siófok Kele u. 116.
Az Adatkezelő cégjegyzék: 01-09-929657
Az Adatkezelő email címe: info@tankoljon.hu
Az Adatkezelő weboldala: [https://tankolj.hu) ] (“Weboldal”).
Hangsúlyozzuk, hogy a jelen Tájékoztatónkban írtak az Adatkezelő Általános Szerződési Feltételeivel („ÁSZF”), valamint egyéb, egyes ügyfeleivel, partnereivel, illetve alvállalkozóival kötött szerződései releváns feltételeivel összhangban értelmezendők.
Milyen adatok minősülnek személyes adatnak?
Személyes adat az azonosított vagy azonosítható természetes személyre (az érintettre) vonatkozó bármely információ. Azonosítható az a természetes személy, aki közvetlen vagy közvetett módon, különösen valamely azonosító – például név, szám, helymeghatározó adat, online azonosító vagy a természetes személy testi, fiziológiai, genetikai, szellemi, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára vonatkozó egy, vagy több tényező - alapján azonosítható. Így például személyes adatnak minősül az érintett (például egy felhasználó, ügyfél vagy szerződéses partneri képviselő) neve, e-mail címe, illetve potenciálisan az adott felhasználóval, ügyféllel kötött szerződésre vonatkozó adatok (például a szerződés ténye, természete, a vonatkozó megrendelés).
Milyen személyes adatok tartoznak a személyes adatok különleges kategóriáiba?
A személyes adatok különleges kategóriáinak minősülnek a faji vagy etnikai származásra, politikai véleményre, vallási vagy világnézeti meggyőződésre, illetve szakszervezeti tagságra utaló személyes adatok, valamint a természetes személyek egyedi azonosítását célzó genetikai vagy biometrikus adatok, az egészségügyi adatok és a természetes személyek szexuális életére vagy szexuális irányultságára vonatkozó személyes adatok.
Tekintettel arra, hogy az Adatkezelő tevékenységéhez a fenti adatok megadására nincs szükség, így az Adatkezelő kifejezetten kéri az érintetteket, hogy tartózkodjanak különleges adatok megadásától. Amennyiben ennek ellenére mégis ilyen adat jutna az Adatkezelő tudomására (például az érintettről más személy közöl jogsértő módon ilyen adatot), azt az Adatkezelő haladéktalanul törli.
Ki minősülhet érintettnek?
Az Adatkezelő különösen, de nem kizárólagosan az alábbi természetes személyek adatait kezelheti:
- Adatkezelő ügyfelei, valamint azok meghatalmazottjai, képviselői, kapcsolattartói mint érintettek adatainak kezelése az Adatkezelő tevékenységével, a megrendelések teljesítésével kapcsolatban, ideértve a Weboldalon, illetve Webáruházban regisztrálók és azon keresztül megrendelést leadók adatainak kezelését
- Az Adatkezelő egyéb partnerei (például alvállalkozók), illetve azok meghatalmazottjai, képviselői, kapcsolattartói mint érintettek adatainak kezelése az Adatkezelő és partnere közötti szerződés teljesítésével kapcsolatban
- Az Adatkezelőhöz érkező megkeresésekkel, panaszokkal, igényérvényesítéssel kapcsolatban érintettek, azok meghatalmazottjai, képviselői, kapcsolattartói adatainak kezelése
- Az Adatkezelő marketing kommunikációjával kapcsolatos adatkezelésben érintettek adatainak kezelése
- A Weboldal látogatói, mint érintettek adatainak kezelése a Weboldalon elérhető külön Süti Tájékoztató szerinti körben
Mit teszünk az érintettek adatainak védelméért?
Elkötelezettek vagyunk a személyes adatok védelme iránt, ezért mindent megteszünk annak érdekében, hogy az érintettek személyes adatait a hatályos jogszabályokkal összhangban kezeljük. Adatkezelőként az alábbi elveket követjük az általunk végzett adatkezelések során:
- Csak jogszerűen kezelünk személyes adatot.
- Csak célhoz kötötten, takarékosan és korlátozott ideig kezelünk személyes adatot.
- Vigyázunk az érintettek személyes adataira, az adatok biztonságához szükséges technikai és szervezési intézkedéseket alkalmazunk.
- Segítünk abban, hogy az érintettek érvényesíthessék az adatkezeléssel kapcsolatos jogaikat.
2. A TÁJÉKOZTATÓ FRISSÍTÉSE ÉS ELÉRHETŐSÉGE
Az Adatkezelő fenntartja a jogot, hogy jelen Tájékoztatót egyoldalúan, a módosítást követő hatállyal módosítsa, figyelemmel a vonatkozó jogszabályokban foglalt korlátozásokra, szükség esetén az érintettek megfelelő időben történő előzetes tájékoztatásával.
Jelen Tájékoztató módosítására különösen abban az esetben kerülhet sor, ha arra jogszabályváltozás, adatvédelmi hatósági gyakorlat, üzleti igény, új adatkezelési cél, újonnan felfedezett biztonsági kockázat vagy az érintettek visszajelzései miatt szükség van. A jelen Tájékoztatóval vagy adatvédelmi kérdésekkel kapcsolatos kommunikáció, valamint egyébként az érintettekkel való kapcsolat során az Adatkezelő kapcsolatfelvételi és kapcsolattartási célból használhatja az érintetteknek az Adatkezelő rendelkezésére álló elérhetőségeit. Kérésre az Adatkezelő például megküldi az érintetteknek a mindenkor hatályos Tájékoztató elérhetőségi helyét vagy igazolja a Tájékoztató érintettek általi megismerhetőségét.
3. SPECIÁLIS ADATVÉDELMI FELTÉTELEK
Az Adatkezelő az adatkezelési tevékenységei során – elsődlegesen, egyéb jogi kötelezettségei mellett – az alábbi jogszabályokban előírt jogi kötelezettségeknek köteles megfelelni:
- „Sztv.” – a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény
- „Art.” – az adózás rendjéről szóló 2017. évi CL. törvény
- „Infotv.” – az információs önrendelkezési jogról és információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény
- „GDPR” - az Általános Adatvédelmi Rendelet, az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 számú rendelete
Ezek a jogszabályok részletesen és átfogóan határoznak meg olyan műveleteket, amelyek személyes adatok kezelésével járnak. A jelen Tájékoztató célja, hogy ezeket az adatkezelési műveleteket is közérthetően ismertesse, egyes részletszabályok ismertetésére azonban terjedelmi okok miatt nincs lehetőség, csupán – az érintettek közérthető tájékoztatása által megkövetelt mértékben – azok rövidített ismertetése, illetve az adott jogszabályhelyre való hivatkozás formájában. A fenti szabályok által meghatározott adatkezelési műveletek és minden egyéb adatkezelési művelet részleteiről az Adatkezelő fenti elérhetőségein, valamint kapcsolatfelvétel, illetve -tartás során az Adatkezelő további tájékoztatást tud adni.
Az Adatkezelő bármilyen, az érintettekre vonatkozó személyes adatot elsődlegesen az érintettől – annak önkéntes adatközlése útján –, vagy rá tekintettel adatközlésre jogosult harmadik személytől szerzi. Az Adatkezelő által kezelt adatok forrása lehet még például közhiteles nyilvántartás (különösen: az adott jogi személy ügyfél adatainak, képviselőinek ellenőrzése), bíróság, hatóság (például: jogvita, hatósági eljárásban történő védekezés esetén), vagy további érintett személy.
Ha valaki egy személyes adat rendelkezésre bocsátására önállóan nem jogosult, köteles az adott harmadik személy (például törvényes képviselő, vagy olyan személy, akinek a nevében eljár) hozzájárulását megszerezni vagy az adatok rendelkezésre bocsátásához más megfelelő jogalapot biztosítani, és az esetleges egyéb adatvédelmi és adatbiztonsági követelményeknek is megfelelni. Ezzel összefüggésben az adatot átadó személy köteles mérlegelni, hogy az adott személyes adat rendelkezésre bocsátásával összefüggésben szükség van-e harmadik személy hozzájárulására. Előfordulhat, hogy az Adatkezelő az érintettel személyes kapcsolatba nem kerül, így a jelen pontnak való megfelelést az érintett adatait átadó személy köteles biztosítani. Ettől függetlenül az Adatkezelő mindenkor jogosult ellenőrizni, hogy valamely személyes adat kezelésére a megfelelő jogalap rendelkezésre áll-e. Például, ha az adatokat átadó személy harmadik személy nevében jár el, az Adatkezelő jogosult kérni a meghatalmazást és/vagy az érintett személy megfelelő adatkezeléshez való hozzájárulását az adott adatkezelésre vonatkozóan.
4. AZ EGYES ADATKEZELÉSI MŰVELETEK ISMERTETÉSE
Az Adatkezelő által kezelt személyes adatok köre, az adatkezelési célok, az adatkezelés jogalapja, valamint az adatkezelés időtartama, továbbá az adatkezelés egyéb körülményei a jelent Tájékoztató MELLÉKLETÉBEN foglalt táblázatban kerülnek részletesen bemutatásra. Hangsúlyozandó, hogy az Adatkezelő egyéb esetekben is folytathat adatkezelést, amelyről azonban az érintettek részére minden esetben tájékoztatást nyújt (pl. promóciós játék szervezése esetén az erre való felhívás során, kapcsolódó felületen). Görgessen a Tájékoztató végén található MELLÉKLETHEZ az egyes adatkezelési műveleteket ismertető táblázat megtekintéséhez!
Az Adatkezelő az adatkezelési műveletekhez kapcsolódó feladatok elvégzésére az alábbi szerződéses partnereket veszi igénybe. A szerződéses partner úgynevezett „adatfeldolgozóként” jár el, amely státuszából adódóan a jelen Tájékoztatóban meghatározott egyes személyes adatokat az Adatkezelő nevében és utasításai szerinti kezeli.
Az Adatkezelő csakis olyan adatfeldolgozókat vehet igénybe, amelyek megfelelő garanciákat nyújtanak – különösen a szakértelem, a megbízhatóság és az erőforrások tekintetében – arra vonatkozóan, hogy a hatályos adatvédelmi jogszabályok, így különösen a GDPR követelményeinek teljesülését biztosító technikai és szervezési intézkedéseket végrehajtják, ideértve az adatkezelés biztonságáról való gondoskodást is. Az adatkezelésnek az Adatkezelő nevében való elvégzését követően az adatfeldolgozó az Adatkezelő választása szerint visszaszolgáltatja vagy törli a személyes adatokat, kivéve, ha az adatfeldolgozóra alkalmazandó uniós vagy tagállami jog előírja azok tárolását.
Adatfeldolgozó neve: Ró Könyvelőiroda Kft.
- székhelye: 6800 Hódmezővásárhely Károlyi utca 8.
- e-mail elérhetősége: konyveles@roiroda.hu
- tevékenysége: könyvelési szolgáltatás nyújtása, amely kapcsán az adatfeldolgozó hozzáféréssel rendelkezik az ügyfelek számlázási adataihoz
- honlapja: roiroda.hu
Adatfeldolgozó neve: In mid Air ERP Kft.
- székhelye: 1117 Budapest Fehérvári út 36. fszt./1.
- e-mail elérhetősége: support@imaerp.hu
- tevékenysége: vállalatirányítási rendszer nyújtója, amelyben az Adatkezelő az ügyfelek számlázási, valamint szállítási nevét és címét tárolja
- honlapja: imaerp.hu
Adatfeldolgozó neve: Cégmenedzser Szoftver Korlátolt Felelősségű Társaság
- székhelye: : 1081 Budapest, Rákóczi út 61. 2. em. 1.
- e-mail elérhetősége: ugyvitel@cegmenedzser.hu
- tevékenysége: vállalatirányítási rendszer nyújtója, amelyben az Adatkezelő az ügyfelek számlázási, valamint szállítási nevét és címét tárolja,webadmin és folyamatrendszer szolgáltatások nyújtása, amely során az adatfeldolgozó hozzáféréssel rendelkezik a Weboldalon regisztrált ügyfelek felhasználónevéhez és jelszavához, e-mail címéhez, telefonszámához, számlázási, valamint szállítási nevéhez és címéhez
- honlapja: https://cegmenedzser.hu
Adatfeldolgozó neve: UNAS Online Kft.
- székhelye: : 9400 Sopron, Kőszegi út 14.
- e-mail elérhetősége: unas@unas.hu
- tevékenysége: webadmin és folyamatrendszer szolgáltatások nyújtása, amely során az adatfeldolgozó hozzáféréssel rendelkezik a Weboldalon regisztrált ügyfelek felhasználónevéhez és jelszavához, e-mail címéhez, telefonszámához, számlázási, valamint szállítási nevéhez és címéhez
- honlapja: https://unas.hu
Adatfeldolgozó neve: GLS General Logistics Systems Hungary Csomag-Logisztikai Kft.
- székhelye: H-2351 Alsónémedi GLS Európa u. 2.
- e-mail elérhetősége: adatvedelem@gls-hungary.com
- tevékenysége: csomag futár cég, amelynek kapcsán az adatfeldolgozó hozzáféréssel rendelkezik az ügyfelek kiszállítással kapcsolatos adataihoz (különösen a címzett szállítási neve és címe, ha megadta, telefonszáma)
- honlapja: https://gls-group.com/HU/hu/home/
Adatfeldolgozó neve: Big King Kft.
- székhelye: 7182 Závod Székely u. 116.
- e-mail elérhetősége: info@bigkingkft.hu
- tevékenysége: raklapos futár cég, amelynek kapcsán az adatfeldolgozó hozzáféréssel rendelkezik az ügyfelek kiszállítással kapcsolatos adataihoz (különösen a címzett szállítási neve és címe, ha megadta, telefonszáma)
- honlapja: bigkingkft.hu
6. ADATTOVÁBBÍTÁS EGYÉB ADATKEZELŐK SZÁMÁRA
Az Adatkezelő a személyes adatokat az alábbi, további adatkezelők részére továbbítja. Az alábbi szervezetek adatkezelőkként járnak el, vagyis önállóan vagy másokkal együtt a személyes adatok kezelésének célját meghatározhatják, az adatkezelésre (beleértve az eszközt) vonatkozó döntéseket meghozhatják és végrehajtják, vagy az általuk igénybe vett adatfeldolgozóval végrehajttatják. Az adattovábbítás jogalapja ilyenkor minden esetben a GDPR 6. cikk (1) f) pontja, azaz az Adatkezelő vagy harmadik fél – különösen az érintett ügyfél/ felhasználó – jogos érdeke, amely az alábbi adatkezelő tevékenységének igénybevétele az Adatkezelő szolgáltatásnyújtási, valamint termékértékesítési tevékenysége kapcsán.
A fentieken túl a Facebook, illetve Google sütik kapcsán az Adatkezelővel közös adatkezelőnek minősülnek az alábbi szolgáltatók, amelyek azonban egyéb adatkezeléseik vonatkozásában önálló adatkezelőként járnak el a rájuk irányadó adatvédelmi szabályok, valamint adatkezelési szabályzatuk szerint:
- A Facebook Ireland Limited (cím: 4 Grand Canal Square Dublin Dublin 2., Írország) az Adatkezelővel közös adatkezelőként jár el a Weboldalon alkalmazott Facebook sütik kapcsán, a Facebook egyéb szolgáltatásaira, illetve tevékenységére vonatkozó adatkezelések esetében azonban önálló adatkezelőként jár el;
- Google Ireland Ltd (cím: Gordon House Barrow Street Dublin 4, D04E5W5, Írország) az Adatkezelővel közös adatkezelőként jár el a Weboldalon alkalmazott Google sütik kapcsán, a Google egyéb szolgáltatásaira, illetve tevékenységére vonatkozó adatkezelések esetében azonban önálló adatkezelőként jár el
A Facebook és Google sütikről bővebb információkat az érintettek a Weboldal Süti Tájékoztatójában találhatnak.
7. AZ ÉRINTETTEK ADATVÉDELMI JOGAI ÉS JOGORVOSLATI LEHETŐSÉGEI
Adatvédelmi jogok és jogorvoslati lehetőségek
Az érintettek adatvédelmi jogait és jogorvoslati lehetőségeit részletesen a GDPR vonatkozó rendelkezései (így különösen a GDPR 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21., 22., 77., 78., 79., 80. és 82. cikkei) tartalmazzák. Az alábbi összefoglalás tartalmazza a legfontosabb rendelkezéseket, illetve az Adatkezelő ennek megfelelően nyújt tájékoztatást az érintettek részére az adatkezeléssel kapcsolatos jogaikról és jogorvoslati lehetőségeikről. Az Adatkezelő külön is felhívja az érintettek figyelmét a tiltakozáshoz való jog gyakorlására (lásd lent).
Az információkat írásban vagy más módon – ideértve adott esetben az elektronikus utat is – kell megadni. Az érintett kérésére szóbeli tájékoztatás is adható, feltéve, hogy más módon igazolták az érintett személyazonosságát.
Az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül, de mindenféleképpen az érintett joggyakorlással (lásd GDPR 15-22. cikkei) kapcsolatos kérelmének beérkezésétől számított egy hónapon belül tájékoztatja az érintettet a kérelme nyomán hozott intézkedésekről. Szükség esetén, figyelembe véve a kérelem összetettségét és a kérelmek számát, ez a határidő további két hónappal meghosszabbítható. A határidő meghosszabbításáról az Adatkezelő a késedelem okainak megjelölésével a kérelem kézhezvételétől számított egy hónapon belül tájékoztatja az érintettet. Ha az érintett elektronikus úton nyújtotta be a kérelmet, a tájékoztatást lehetőség szerint elektronikus úton kell megadni, kivéve, ha az érintett azt másként kéri.
Ha az Adatkezelő nem tesz intézkedéseket az érintett kérelme nyomán, késedelem nélkül, de legkésőbb a kérelem beérkezésétől számított egy hónapon belül tájékoztatja az érintettet az intézkedés elmaradásának okairól, valamint arról, hogy az érintett panaszt nyújthat be valamely felügyeleti hatóságnál és élhet bírósági jogorvoslati jogával.
Az Adatkezelő külön felhívja az érintettek figyelmét az alábbiak szerinti tiltakozási jog gyakorlására. Hangsúlyozandó, hogy az Adatkezelő vagy harmadik fél jogos érdekén alapuló adatkezelés (GDPR 6. cikk (1) f) pontja) tekintetében az érintett kérésére az Adatkezelő megküldi a vonatkozó érdekmérlegelési tesztjét, amely a vonatkozó jogos érdek alátámasztására szolgál.
Az érintett hozzáférési joga
Az érintett jogosult arra, hogy visszajelzést kapjon az Adatkezelőtől arra vonatkozóan, hogy személyes adatainak kezelése folyamatban van-e. Ha ilyen adatkezelés folyamatban van, az érintett jogosult arra, hogy a személyes adatokhoz és a következő információkhoz hozzáférést kapjon:
- az adatkezelés céljai;
- az érintett személyes adatok kategóriái;
- azon címzettek vagy címzettek kategóriái, akikkel a személyes adatokat az Adatkezelő közölte vagy közölni fogja;
- adott esetben a személyes adatok tárolásának tervezett időtartama, vagy ha ez nem lehetséges, ezen időtartam meghatározásának szempontjai;
- az érintett arra vonatkozó joga, hogy kérelmezheti az Adatkezelőtől a rá vonatkozó személyes adatok helyesbítését, törlését vagy kezelésének korlátozását, és tiltakozhat az ilyen személyes adatok kezelése ellen;
- valamely felügyeleti hatósághoz címzett panasz benyújtásának joga;
- ha az adatokat nem az érintettől gyűjtötték, a forrásukra vonatkozó minden elérhető információ.
Ha személyes adatoknak harmadik országba vagy nemzetközi szervezet részére történő továbbítására kerül sor, az érintett jogosult arra, hogy tájékoztatást kapjon a továbbításra vonatkozó információkról és megfelelő garanciákról.
Az adatkezelés tárgyát képező személyes adatok másolatát az Adatkezelő az érintett rendelkezésére bocsátja. Az érintett által kért további másolatokért az Adatkezelő az adminisztratív költségeken alapuló, észszerű mértékű díjat számíthat fel. Ha az érintett elektronikus úton nyújtotta be a kérelmet, az információkat széles körben használt elektronikus formátumban kell rendelkezésre bocsátani, kivéve, ha az érintett másként kéri.
Az Adatkezelő hangsúlyozza, hogy nem alkalmaz automatizált döntéshozatalt és a rendelkezésre álló adatokból nem alkot profilt az érintettekről. Amennyiben automatizált döntéshozatalra vagy profilalkotásra a jövőben mégis sor kerülne, arról az Adatkezelő a jelen Tájékoztató módosításával vagy külön, a GDPR-nak és a vonatkozó egyéb jogszabályi rendelkezéseknek megfelelő tájékoztatás útján tájékoztatja az érintetteket.
A helyesbítéshez való jog
Az érintett jogosult arra, hogy az Adatkezelő az érintett kérésére indokolatlan késedelem nélkül helyesbítse a rá vonatkozó pontatlan személyes adatokat. Az érintett jogosult továbbá arra, hogy kérje a hiányos személyes adatok – egyebek mellett kiegészítő nyilatkozat útján történő – kiegészítését.
A törléshez való jog („az elfeledtetéshez való jog”)
Az érintett jogosult arra, hogy kérésére az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül törölje a rá vonatkozó személyes adatokat, ha az alábbi indokok valamelyike fennáll:
- a személyes adatokra már nincs szükség abból a célból, amelyből azokat az Adatkezelő gyűjtötte vagy más módon kezelte;
- az érintett visszavonja az adatkezelés alapját képező hozzájárulását, és az adatkezelésnek nincs más jogalapja;
- az érintett tiltakozik az adatkezelése ellen, és adott esetben nincs elsőbbséget élvező jogszerű ok az adatkezelésre;
- a személyes adatok jogellenesen kerültek kezelésre;
- a személyes adatokat az Adatkezelőre alkalmazandó uniós vagy tagállami jogban előírt jogi kötelezettség teljesítéséhez törölni kell; vagy
- a személyes adatok gyűjtésére információs társadalommal összefüggő szolgáltatások kínálásával kapcsolatosan került sor.
Ha az Adatkezelő nyilvánosságra hozta a személyes adatot, és a fentebb írtak értelmében azt törölni köteles, az elérhető technológia és a megvalósítás költségeinek figyelembevételével megteszi az észszerűen elvárható lépéseket – ideértve technikai intézkedéseket – annak érdekében, hogy tájékoztassa az adatokat kezelő más adatkezelőket, hogy az érintett kérelmezte a szóban forgó személyes adatokra mutató linkek vagy e személyes adatok másolatának, illetve másodpéldányának törlését.
Jelen pont fenti rendelkezései nem alkalmazandók, amennyiben az adatkezelés szükséges, többek között:
- a véleménynyilvánítás szabadságához és a tájékozódáshoz való jog gyakorlása céljából;
- a személyes adatok kezelését előíró, az Adatkezelőre alkalmazandó uniós vagy tagállami jog szerinti kötelezettség teljesítése céljából;
- közérdekű archiválás céljából, tudományos és történelmi kutatási célból vagy statisztikai célból, amennyiben a törléshez való jog valószínűsíthetően lehetetlenné tenné vagy komolyan veszélyeztetné ezt az adatkezelést; vagy
- jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez, illetve védelméhez.
Az adatkezelés korlátozásához való jog
Az érintett jogosult arra, hogy kérésére az Adatkezelő korlátozza az adatkezelést, ha az alábbiak valamelyike teljesül:
- az érintett vitatja a személyes adatok pontosságát, ez esetben a korlátozás arra az időtartamra vonatkozik, amely lehetővé teszi, hogy az Adatkezelő ellenőrizze a személyes adatok pontosságát;
- az adatkezelés jogellenes, és az érintett ellenzi az adatok törlését, és ehelyett kéri azok felhasználásának korlátozását;
- az Adatkezelőnek már nincs szüksége a személyes adatokra adatkezelés céljából, de az érintett igényli azokat jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez; vagy
- az érintett tiltakozott az adatkezelés ellen; ez esetben a korlátozás arra az időtartamra vonatkozik, amíg megállapításra nem kerül, hogy az Adatkezelő jogos indokai elsőbbséget élveznek-e az érintett jogos indokaival szemben.
Ha az adatkezelés jelen pont fenti bekezdése alapján korlátozás alá esik, az ilyen személyes adatokat a tárolás kivételével csak az érintett hozzájárulásával, vagy jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez, vagy más természetes vagy jogi személy jogainak védelme érdekében, vagy az Unió, illetve valamely tagállam fontos közérdekéből lehet kezelni.
Az adatkezelés korlátozásának feloldásáról az Adatkezelő előzetesen tájékoztatja az érintettet, akinek kérésére a fentiek alapján korlátozták az adatkezelést.
A személyes adatok helyesbítéséhez vagy törléséhez, illetve az adatkezelés korlátozásához kapcsolódó értesítési kötelezettség
Az Adatkezelő minden olyan címzettet tájékoztat valamennyi helyesbítésről, törlésről vagy adatkezelés-korlátozásról, akivel, illetve amellyel a személyes adatot közölték, kivéve, ha ez lehetetlennek bizonyul, vagy aránytalanul nagy erőfeszítést igényel. Az érintettet kérésére az Adatkezelő tájékoztatja e címzettekről.
Az adathordozhatósághoz való jog
Az érintett jogosult arra, hogy a rá vonatkozó, általa az Adatkezelő rendelkezésére bocsátott személyes adatokat tagolt, széles körben használt, géppel olvasható formátumban megkapja, továbbá jogosult arra, hogy ezeket az adatokat egy másik adatkezelőnek továbbítsa anélkül, hogy ezt az Adatkezelő akadályozná, amennyiben az alábbi két feltétel teljesül:
- az adatkezelés hozzájáruláson, vagy szerződésen alapul; és
- az adatkezelés automatizált módon történik.
Az adatok hordozhatóságához való jog fentiek szerinti gyakorlása során az érintett jogosult arra, hogy – ha ez technikailag megvalósítható – kérje a személyes adatok adatkezelők (így az Adatkezelő és egyéb adatkezelők) közötti közvetlen továbbítását.
Az adathordozhatósághoz való jog gyakorlása nem sértheti a törléshez való jog („elfeledtetéshez való jog”) vonatkozásában írt rendelkezéseket, továbbá e jog nem érintheti hátrányosan mások jogait és szabadságait.
A tiltakozáshoz való jog
Az érintett jogosult arra, hogy a saját helyzetével kapcsolatos okokból bármikor tiltakozzon személyes adatainak az Adatkezelő jogos érdekén alapuló kezelése ellen. Ebben az esetben a személyes adatokat az Adatkezelő nem kezeli tovább, kivéve, ha bizonyítja, hogy az adatkezelést olyan kényszerítő erejű jogos okok indokolják, amelyek elsőbbséget élveznek az érintett érdekeivel, jogaival és szabadságaival szemben, vagy amelyek jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez kapcsolódnak.
Ha a személyes adatok kezelése közvetlen üzletszerzés érdekében történik, az érintett jogosult arra, hogy bármikor tiltakozzon az érintettre vonatkozó személyes adatok e célból történő kezelése ellen.
Ha az érintett tiltakozik a személyes adatok közvetlen üzletszerzés érdekében történő kezelése ellen, akkor a személyes adatok a továbbiakban e célból nem kezelhetők.
A felügyeleti hatóságnál történő panasztételhez való jog
Az érintett jogosult arra, hogy panaszt tegyen egy felügyeleti hatóságnál – különösen a szokásos tartózkodási helye, a munkahelye vagy a feltételezett jogsértés helye szerinti tagállamban –, ha az érintett megítélése szerint az érintettre vonatkozó személyes adatok kezelése megsérti a GDPR rendelkezéseit. Az egyes tagállamokban illetékes felügyeleti hatóságokkal kapcsolatban bővebb információt az Európai Adatvédelmi Testület honlapján ide kattintva talál. Magyarországon az illetékes felügyeleti hatóság: Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (weboldal: http://naih.hu/; cím: 1055 Budapest, Falk Miksa utca 9-11.; postacím: 1363 Budapest, Pf. 9.; telefon: +36-1-391-1400; fax: +36-1-391-1410; e-mail: ugyfelszolgalat@naih.hu).
A felügyeleti hatósággal szembeni hatékony bírósági jogorvoslathoz való jog
Az érintett jogosult a hatékony bírósági jogorvoslatra a felügyeleti hatóság érintettre vonatkozó, jogilag kötelező erejű döntésével szemben.
Az érintett jogosult a hatékony bírósági jogorvoslatra, ha az illetékes felügyeleti hatóság nem foglalkozik a panasszal, vagy három hónapon belül nem tájékoztatja az érintettet a benyújtott panasszal kapcsolatos eljárási fejleményekről vagy annak eredményéről.
A felügyeleti hatósággal szembeni eljárást a felügyeleti hatóság székhelye szerinti tagállam bírósága előtt kell megindítani.
Az Adatkezelővel szembeni hatékony bírósági jogorvoslathoz való jog
Az érintett a rendelkezésre álló közigazgatási vagy nem bírósági útra tartozó jogorvoslatok – köztük a felügyeleti hatóságnál történő panasztételhez való jog – sérelme nélkül hatékony bírósági jogorvoslatra jogosult, ha megítélése szerint a személyes adatainak a GDPR-nak nem megfelelő kezelése következtében megsértették a GDPR szerinti jogait.
Az Adatkezelővel szembeni eljárást az Adatkezelő tevékenységi helye szerinti tagállam (Magyarország) bírósága előtt kell megindítani. Az ilyen eljárás megindítható az érintett szokásos tartózkodási helye szerinti tagállam bírósága előtt is. Az ilyen per Magyarországon a törvényszék hatáskörébe tartozik. A pert az érintett – választása szerint – a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes törvényszék előtt is megindíthatja. A bíróságok (törvényszékek) illetékességéről és elérhetőségeiről az alábbi honlapon tájékozódhat: www.birosag.hu
A kért információ vagy tájékoztatás nyújtásával vagy a kért intézkedés meghozatalával kapcsolatos ésszerű összegű díj felszámítása, illetve a kérelem alapján történő intézkedés megtagadása
A személyes adatok kezelésével kapcsolatos (GDPR. 13. és 14. cikk szerinti) információkat és az érintetti jogok gyakorlásával (GDPR 15–22.), valamint az érintettek adatvédelmi incidensről való tájékoztatásával kapcsolatos (GDPR 34. cikk szerinti) tájékoztatást és intézkedést díjmentesen kell biztosítania az Adatkezelőnek. Ha azonban az érintett kérelme egyértelműen megalapozatlan vagy – különösen ismétlődő jellege miatt – túlzó, az Adatkezelő, figyelemmel a kért információ vagy tájékoztatás nyújtásával, vagy a kért intézkedés meghozatalával járó adminisztratív költségekre:
- ésszerű összegű díjat számíthat fel, vagy
- megtagadhatja a kérelem alapján történő intézkedést.
A kérelem egyértelműen megalapozatlan vagy túlzó jellegének bizonyítása az Adatkezelőt terheli.
8. SÜTIK ÉS FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK
A Weboldalon alkalmazott sütikről és a Weboldal felhasználási feltételeiről bővebb információt a jelen Weboldalon elérhető SÜTI TÁJÉKOZTATÓ és FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK dokumentumokban találhatnak az érintettek.
MELLÉKLET: EGYES ADATKEZELÉSI MŰVELETEKET ISMERTETŐ TÁBLÁZATOK
Adatkezelő ügyfelei, valamint azok meghatalmazottjai, képviselői, kapcsolattartói mint érintettek adatainak kezelése az Adatkezelő tevékenységével, a megrendelések teljesítésével kapcsolatban, ideértve a Weboldalon regisztrálók és a Weboldalon (webáruházon) keresztül megrendelést leadók adatainak kezelését
Milyen célból kezeljük az Ön adatait? |
Az Ön vagy az Ön által képviselt szervezet (például azt Önt foglalkoztató vagy az Ön által képviselt társaság) megrendeléseinek, valamint az ezzel kapcsolatban létrejövő szerződések teljesítése, a Weboldalon (webáruházon) keresztül regisztrálók regisztrációjának, fiókadatainak kezelése céljából. További információkat szolgáltatásainkról a Weboldalon és az adott szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételeinkben talál. A vonatkozó megrendelés teljesítésére irányuló (egyedi) szerződés teljesítése, valamint tevékenységünk végzése során szükséges lehet továbbá, hogy Önt ezzel kapcsolatban megkeressük (például ajánlat adása, szolgáltatásokkal kapcsolatban történő segítségnyújtás), ideértve azt is, ha a kapcsolatfelvétel az Ön kezdeményezésére történik. Az Adatkezelő szolgáltatásnyújtása során – adott esetben – egyéb, ügyfélnek nem minősülő személyek adatait is kezelheti. |
Milyen jogalapon kezeljük az Ön adatait? |
Természetes személy ügyfél regisztrációja esetén: az Adatkezelő az Ön személyes adatait hozzájárulása alapján, regisztrációja támogatása, valamint fiókja biztosítása érdekében kezeli (GDPR 6. cikk (1) a) pontja). Természetes személy ügyfelekkel kötött szerződések, kapcsolódó megrendelések teljesítése esetén: az Adatkezelő a fenti célból az Ön adatait azért kezeli, mert azok az Önnel kötött szerződés teljesítéséhez, vagy a szerződés megkötését megelőzően az Ön kérésére történő lépések megtételéhez szükségesek (GDPR 6. cikk (1) b) pontja). Ide tartozik a fenti ügyfelek esetén az ajánlatkérések alapján történő adatkezelés is. Amennyiben Ön valamely jogi személy vagy egyéb szervezet (például az Önt foglalkoztató társaság vagy olyan társaság, amelynek Ön a vezető tisztségviselője) nevében jár el (ideértve az ajánlatkérést is), úgy az Ön adatait az Adatkezelő a saját és ezen Ön által képviselt fél (az Adatkezelő szerződéses partnere, illetve vele szerződést kötni szándékozó lehetséges partner) jogos üzleti érdeke (GDPR 6. cikk (1) f) pontja) alapján kezeli. A jogos üzleti érdek: az Adatkezelő és a (lehetséges) partnere közötti szerződés létrehozása, szerződésszerű teljesítése, a felek üzleti kapcsolatainak erősítése, a (lehetséges) partner regisztrációjának támogatása, valamint fiókja biztosítása. Amennyiben Ön vagy az Ön által képviselt személy vagy szervezet más személy adatait szolgáltatja az Adatkezelő részére, úgy annak kapcsán a személyes adatok beszerzéséhez, az Adatkezelőnek történő továbbításához Ön köteles az érintettek hozzájárulását beszerezni, illetve a kapcsolódó adatkezeléshez egyéb jogalapot megjelölni, valamint az érintettek figyelmét az Adatkezelő által végzett adatkezelésére felhívni (például az érintett figyelmének felhívása az Adatkezelő Weboldalán elérhető jelen Tájékoztató linkjére vagy szövegére). Amennyiben azonban a fentiek szerinti más személy az Ön vagy az Ön által képviselt személy vagy szervezet képviselője, munkavállalója, úgy az adatkezelés jogalapja az Adatkezelő és az Ön által képviselt fél fentiek szerinti jogos üzleti érdeke. |
Köteles Ön megadni az adatait? |
Ön szabadon dönthet az Adatkezelő szolgáltatásainak igénybevételéről (amennyiben a saját nevében jár el). Amennyiben az Ön személyes adatait az Adatkezelő szolgáltatásainak igénybevétele körében szolgáltatták, úgy ezen adatok kezelésére az Adatkezelő fentiek szerinti tevékenysége, megrendelés teljesítése körében, illetve az Adatkezelő és az Ön által képviselt fél jogos üzleti érdeke alapján kerül sor. Természetesen azonban – az adatkezelés jogalapja tükrében – Ön jogosult az adatkezeléshez korábban adott hozzájárulását visszavonni (ha az adatkezelés jogalapja az Ön hozzájárulása), illetve tiltakozni az adatkezelés ellen (amennyiben jogos érdek alapján kerül sor adatkezelésre). Ezen felül az Adatkezelő az Ön adatait a rá irányadó jogi kötelezettségek teljesítése érdekében (GDPR 6. cikk (1) c) pontja) is kezeli (ideértve: adójogi- és számviteli kötelezettségek teljesítése), amellyel kapcsolatban bővebb információt alább talál. |
Milyen adatokat kezelünk? |
A regisztráció támogatása, a Weboldalon (webáruházban) lévő fiók biztosítása, a kapcsolódó megrendelés, szerződés teljesítéséhez szükséges adatok, ideértve különösen az alábbiakat:
|
Mennyi ideig tároljuk az Ön adatait? |
Az ügyfelekkel kötött szerződések teljesítése érdekében kezelt személyes adatokat az adott szerződés megszűnésétől/teljesítésétől számított 5 évig, illetve a jótállási idő lejártáig tároljuk (a Ptk. 6:22. § (1) bekezdése szerint, ha a Ptk. eltérően nem rendelkezik, a követelések 5 év alatt évülnek el, illetve az önként vállalt jótállás idejének lejártáig a jótállási igény az ügyfél által érvényesíthető). Amennyiben az adatai az Adatkezelőre irányadó adózási kötelezettségek teljesítéséhez szükségesek: annak a naptári évnek az utolsó napjától számított 5 évig tároljuk az adatokat, amelyben az adóról bevallást, adatbejelentést, bejelentést kellett volna tenni, illetve bevallás, adatbejelentés, bejelentés hiányában az adót meg kellett volna fizetni (az Art. 78. § (3) és 202. § (1) bekezdései alapján).
Amennyiben az adatai az Adatkezelőre irányadó számviteli kötelezettségek teljesítéséhez szükségesek, 8 évig tároljuk az adatokat (az Sztv. 168-169. § rendelkezései alapján). A gyakorlatban ilyen eset, ha az adatok a könyvelést alátámasztó iratok részét képezik, például az Adatkezelő és a szerződéses partnere közötti szerződéskötéssel kapcsolatos dokumentumokban (így egy megrendelésben vagy a kiállított számlán) szerepelnek. |
Kinek továbbítjuk az Ön személyes adatait? |
Az Adatkezelő könyvelési szolgáltatásokat nyújtó adatfeldolgozó partnere, amely a megrendelésekben, számlákon, szerződésekben lévő személyes adatokhoz rendelkezik hozzáféréssel: Ró Könyvelőiroda Kft. A fentieken túl az adataihoz hozzáféréssel rendelkezik az Adatkezelő vállalatirányítási rendszerét biztosító adatfeldolgozó partnere, az In mid Air ERP Kft., az Adatkezelő webadmin és folyamatrendszer kezelő adatfeldolgozó partnere, a Mimézis Kft., valamint az Adatkezelő adatfeldolgozóként eljáró futár cég partnerei, az EXPRESS ONE HUNGARY Kft., valamint a Big King Kft. Bizonyos esetekben továbbá, ha a szállítást a gyártó végzi, az adott termék gyártója mint adatfeldolgozó partner részére továbbítjuk a vonatkozó szállítási nevet és címet, illetve kapcsolattartási adatokat. A gyártó ezzel kapcsolatban önálló adatkezelőként is eljárhat adott esetben a rá irányadó szabályok, valamint adatkezelési tájékoztató szerint (például: a gyártó termékeihez kapcsolódó gyártói támogatás). A fentieken túl online fizetés esetén a fizetési adatokhoz az Adatkezelő önálló adatkezelőként eljáró partnere, a [ ] rendelkezik hozzáféréssel. |
Az Adatkezelő egyéb partnerei (például alvállalkozók), illetve azok meghatalmazottjai, képviselői, kapcsolattartói mint érintettek adatainak kezelése az Adatkezelő és partnere közötti szerződés teljesítésével kapcsolatban
Milyen célból kezeljük az Ön adatait? |
Az Ön vagy az Ön által képviselt szervezet (például azt Önt foglalkoztató vagy az Ön által képviselt társaság) szolgáltatásainak az Adatkezelő általi igénybevétele, az Adatkezelővel ezzel kapcsolatban létrejövő szerződések teljesítése, valamint az ezen szerződéskötést megelőző, illetve szerződéses tárgyalások lefolytatása céljából. Hangsúlyozzuk, hogy az Adatkezelő megrendelőivel/ügyfeleivel kötött szerződésekhez kapcsolódó adatkezelések tekintetében nem ezen, hanem a fenti pontban írtak irányadók. |
Milyen jogalapon kezeljük az Ön adatait? |
Természetes személy partnerek esetén az Adatkezelő a fenti célból az Ön adatait azért kezeli, mert azok az Önnel kötött szerződés teljesítéséhez, vagy az a szerződés megkötését megelőzően az Ön kérésére történő lépések megtételéhez szükségesek (GDPR 6. cikk (1) b) pontja). Amennyiben Ön valamely jogi személy vagy egyéb szervezet (például az Önt foglalkoztató társaság vagy olyan társaság, amelynek Ön a vezető tisztségviselője) nevében jár el és folytat kapcsolódó szerződéses kommunikációt, úgy az Ön adatait az Adatkezelő saját és ezen Ön által képviselt fél (az Adatkezelő szerződéses partnere, illetve vele szerződést kötni szándékozó lehetséges partner) jogos üzleti érdeke (GDPR 6. cikk (1) f) pontja) alapján kezeli. A jogos üzleti érdek nem más ebben az esetben, mint az Adatkezelő és a (lehetséges) partnere közötti szerződés létrehozása, szerződésszerű teljesítése, a felek üzleti kapcsolatainak erősítése. |
Köteles Ön megadni az adatait? |
Ön szabadon dönthet az Adatkezelővel történő szerződéskötésről, amennyiben a saját nevében jár el. Hangsúlyozandó, hogy a szerződés teljesítéséhez (kapcsolattartáshoz) szükséges személyes adatok kezelése hiányában a szerződés létrehozatalára az Ön, valamint az Ön által képviselt fél és az Adatkezelő között nincs lehetőség, mert ezek nélkül nem tudja az Adatkezelő teljesíteni a szerződést. Ezen felül az Adatkezelő az Ön adatait a rá irányadó jogi kötelezettségek teljesítése érdekében (GDPR 6. cikk (1) c) pontja) is kezeli (ideértve: adójogi- és számviteli kötelezettségek teljesítése), amellyel kapcsolatban bővebb információt alább talál. |
Milyen adatokat kezelünk? |
A szerződés teljesítéséhez szükséges adatokat, ideértve különösen az érintettek:
|
Mennyi ideig tároljuk az Ön adatait? |
A vonatkozó szerződés teljesítése érdekében kezelt személyes adatokat az adott szerződés megszűnésétől számított 5 évig tároljuk (a Ptk. 6:22. § (1) bekezdése szerint, ha a Ptk. eltérően nem rendelkezik, a követelések 5 év alatt évülnek el). Amennyiben az adatai az Adatkezelőre irányadó adózási kötelezettségek teljesítéséhez szükségesek: annak a naptári évnek az utolsó napjától számított 5 év, amelyben az adóról bevallást, adatbejelentést, bejelentést kellett volna tenni, illetve bevallás, adatbejelentés, bejelentés hiányában az adót meg kellett volna fizetni (az Art. 78. § (3) és 202. § (1) bekezdései alapján).
Amennyiben az adatai az Adatkezelőre irányadó számviteli kötelezettségek teljesítéséhez szükségesek, 8 évig tároljuk az adatokat (az Sztv. 168-169. § rendelkezései alapján). A gyakorlatban ilyen eset, ha az adatok a könyvelést alátámasztó iratok részét képezik, például az Adatkezelő és a szerződéses partnere közötti szerződéskötéssel kapcsolatos dokumentumokban (például megrendelésben) vagy a kiállított számlán szerepelnek. |
Kinek továbbítjuk az Ön személyes adatait? |
Az Adatkezelő könyvelési szolgáltatásokat nyújtó adatfeldolgozó partnere, amely a megrendelésekben, számlákon, szerződésekben lévő személyes adatokhoz rendelkezik hozzáféréssel: Ró Könyvelőiroda Kft. A fentieken túl az adataihoz hozzáféréssel rendelkezik az Adatkezelő vállalatirányítási rendszerét biztosító adatfeldolgozó partnere, az In mid Air ERP Kft., illetve az Adatkezelő webadmin és folyamatrendszer kezelő adatfeldolgozó partnere, a Mimézis Kft. |
Az Adatkezelőhöz érkező megkeresésekkel, panaszokkal, igényérvényesítéssel kapcsolatban érintettek, azok meghatalmazottjai, képviselői kapcsolattartói adatainak kezelése
Milyen célból kezeljük az Ön adatait? |
Az Adatkezelőhöz érkező megkeresések (például az Adatkezelő szolgáltatásaival / termékeivel kapcsolatos érdeklődés), valamint panaszok, esetleges megjegyzések megválaszolása, problémamegoldás, fogyasztói panaszok esetén a vonatkozó, Adatkezelőre irányadó jogi kötelezettségek teljesítése, az Adatkezelő jogi igényeinek érvényesítése (például követelések érvényesítése) vagy követelésekkel, jogi igényekkel szembeni védekezés. |
Milyen jogalapon kezeljük az Ön adatait? |
A fogyasztói panaszok kezelése esetén: az Adatkezelőre irányadó jogi kötelezettségek teljesítése érdekében (GDPR 6. cikk (1) c) pontja), valamint a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény („Fgytv.”) 17/A. § szakaszával összhangban a panaszkezeléssel, fogyasztói panaszok megválaszolásával, valamint a fogyasztói panaszról felvett jegyzőkönyv és a panaszra adott válasz másolati példányának megőrzésével kapcsolatban kezeli az érintettek személyes adatait. Általános (nem fogyasztói) panaszok és megkeresések kezelése esetén az adatkezelés az Adatkezelő jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges (GDPR 6. cikk (1) f) pontja). A jogos érdek ebben az esetben nem más, mint az Adatkezelőhöz érkező megkeresések kezelése, az esetleges kérdések megválaszolása, intézkedések megtétele, az Adatkezelő esetleges igényérvényesítése, jogi igényei előterjesztése, az érintettek vagy harmadik személyek követeléseivel, jogi igényeivel szembeni védekezés. |
Köteles Ön megadni az adatait? |
Ön megkeresések elküldésére, valamint panasz (ideértve a fogyasztói panaszt is) megtételére természetesen nem köteles, azonban amennyiben az Adatkezelő részére megkeresést, valamint panaszt küld, úgy az Adatkezelő az ezzel kapcsolatos adatait a jelen Tájékoztatóban írtak szerint és az ott írt időtartamig kezeli. Jogi igény érvényesítése, jogvita rendezése kapcsán szintén sor kerülhet az Ön személyes adatainak kezelésére az ahhoz szükséges körben. |
Milyen adatokat kezelünk? |
Az Adatkezelőhöz érkező megkeresés, illetve panasz által érintett személyes adatok, az érintettek, illetve az általuk képviselt személyek kapcsolattartáshoz szükséges adatai (ideértve különösen: név, cím, e-mail cím), az érintettek által előadott igények (panaszok), megkeresések tartalma, a megkereséssel kapcsolatban tett lépések rögzítése, fogyasztói panasz esetén az Fgytv. 17/A. § alapján felvett jegyzőkönyv és a panaszra adott válasz másolati példánya. Jogi igény érvényesítésével, ilyen igényekkel szembeni védekezés érdekében kezeljük az Ön nevét, valamint az adott eljárás által indokolt egyéb adatait, ideértve különösen az alábbiakat:
|
Mennyi ideig tároljuk az Ön adatait? |
Adatait a rögzítéstől számított 5 évig tároljuk (a Ptk. 6:22. § (1) bekezdés alapján, ha a Ptk. eltérően nem rendelkezik, a követelések 5 év alatt évülnek el). A fogyasztói panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát szintén 5 évig kell megőriznie az Adatkezelőnek (Fgytv. 17/A. § (7)). |
Kinek továbbítjuk az Ön személyes adatait? |
A személyes adataihoz az Adatkezelővel fennálló jogvita esetén hozzáféréssel rendelkezik az Adatkezelő jogi képviselője, valamint szintén hozzáféréssel rendelkezik az illetékes, ügyben eljáró bíróság, valamint hatóság. |
Az Adatkezelő marketing kommunikációjával kapcsolatos adatkezelésben érintettek adatainak kezelése
Milyen célból kezeljük az Ön adatait? |
Az Adatkezelő ügyfelei és az Adatkezelő hírlevelére feliratkozók részére marketing anyagok küldése. |
Milyen jogalapon kezeljük az Ön adatait? |
Az adatkezelés jogalapja érintett önkéntes hozzájárulása (GDPR 6. cikk (1) a) pontja), amelyet az Adatkezelő részére vonatkozó hozzájáruló nyilatkozat elküldésével (például e-mailben annak kérése, hogy az Adatkezelő küldjön marketing anyagokat az érintettnek) vagy az Adatkezelő hírlevelére való feliratkozással ad meg. Az érintett jogosult a hozzájárulást bármikor visszavonni (a hírlevélről történő leiratkozás, illetve a fentiek szerinti hozzájárulást visszavonó nyilatkozat Adatkezelőnek való megküldésével), amely nem érinti a hozzájárulás visszavonását megelőző adatkezelés jogszerűségét.
Hangsúlyozandó, hogy az Adatkezelő termékeit korábban megvásárló, illetve szolgáltatásait korábban igénybe vevő ügyfelei részére (kivéve, ha az adott ügyfél jelezte, hogy nem kíván marketing anyagokat kapni, illetve ha jogvita alakult ki az ügyfél és az Adatkezelő között, vagy az adott ügyféllel a szerződés nem jött létre vagy nem teljesült) az Adatkezelő jogosult a korábban igénybe vett szolgáltatáshoz hasonló szolgáltatásaira vonatkozó marketing anyagokat saját jogos üzleti érdeke (GDPR 6. cikk (1) f) pontja) alapján megküldeni. A jogos üzleti érdek: az Adatkezelő, illetve szolgáltatásainak, az általa értékesített termékeknek, tevékenységének népszerűsítése direkt marketing útján, valamint az új szolgáltatások, kedvezmények, akciók, Adatkezelővel kapcsolatos hírek esetleges érdeklődőkkel történő megosztása. Hangsúlyozandó továbbá, hogy egyes partnerekkel, ügyfelekkel kötött szerződések a marketing anyagok küldése kapcsán további rendelkezéseket tartalmazhatnak, amely az adott partner kapcsán figyelembevételre kerül. |
Köteles Ön megadni az adatait? |
Ön nem köteles megadni személyes adatait, illetve hozzájárulni marketing anyagok küldéséhez, azonban ennek hiányában az Adatkezelő nem lesz képes Önnek marketing anyagokat küldeni. Amennyiben a fentiek szerint a marketing anyagok eljuttatására az Adatkezelő jogos üzleti érdeke alapján kerül sor, úgy Ön bármikor jogosult tiltakozni az adatkezelés ellen. |
Milyen adatokat kezelünk? |
Az Ön, illetve az Ön által képviselt személy, szervezet e-mail címe és neve (ez utóbbi, ha az ügyfél beazonosításához szükséges), az Ön által korábban igénybe vett szolgáltatás, illetve vásárolt termék jellemzői, természete. Ezen adatok alapján profilalkotásra nem kerül sor, az igénybe vett szolgáltatás, illetve vásárolt termék jellemzői, természete szükségesek annak megállapításához, hogy Ön számíthat-e a jogos üzleti érdek alapján küldött marketing anyagokra. |
Mennyi ideig tároljuk az Ön adatait? |
Az Ön adatait a hozzájárulása visszavonásáig (hírlevélről való leiratkozásig) kezeljük. Jogos üzleti érdekünk alapján kezelt adatait az adott ügyféllel kötött szerződés megszűnéséig kezeljük. |
Adatvédelmi jogok gyakorlásának elősegítésével, érintetti kérelmek nyomán hozott intézkedésekkel, incidenskezeléssel kapcsolatos adatkezelés